Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Chmura w instytucjach finansowych. KNF odpowiada na pytania uczestników rynku

Nadzór opublikował kolejne odpowiedzi na pytania instytucji finansowych dotyczące prowadzenia działalności w chmurze obliczeniowej

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała kolejne odpowiedzi na pytania instytucji finansowych, dotyczące stosowania chmury obliczeniowej. Wątpliwości przedstawicieli branży wynikają z niejasności wytycznych KNF na temat wykorzystania przez podmioty nadzorowane, a więc np. banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe, możliwości jakie daje chmura obliczeniowa. Treść odpowiedzi można znaleźć tutaj.

Przeczytajcie także: Branża płatnicza w I kw. 2021 r.

KNF już po raz trzeci publikuje swoje odpowiedzi na pytania o chmurę. Wcześniej miało to miejsce w grudniu 2020 r. i marcu 2021 r. Tym razem nadzór odniósł się m.in. do odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez dostawców chmury. Odpowiada także, czy udostępnienie danych biegłemu rewidentowi badającemu sprawozdanie finansowe to outsourcing, w jakim terminie muszą notyfikować swoją działalność oddziały zagranicznych firm ubezpieczeniowych, itd.

Przeczytajcie także: KNF odmówił licencję płatniczej firmie z Trójmiasta

KNF zasady wykorzystania chmury obliczeniowej w branży finansowej opublikował w styczniu 2020 r. Nadzór informował wówczas, że podczas przygotowania regulacji uwzględniono opinie zebrane w konsultacjach środowiskowych. W komunikacie doprecyzowano wybrane zalecenia opisane w kilku rekomendacjach dotyczących zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w bankach, SKOK-ach, towarzystwach emerytalnych, zakładach ubezpieczeń, funduszach inwestycyjnych itp. Więcej na ten temat w tekście KNF publikuje zasady wykorzystania chmury obliczeniowej i zapowiada warsztaty.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies