Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Portfel cyfrowy V.me znika. Na Visa Checkout poczekamy do jesieni

Tylko do końca marca będzie można korzystać z walleta V.me. Visa kończy obsługę tego produktu

O tym, że Visa zamierza zrezygnować z cyfrowego portfela V.me, wiadomo od kilku miesięcy. Jako pierwsi mogliście dowiedzieć się o tym z serwisu Cashless z tekstu, który znajduje się tutaj. Dotąd nie była jednak znana data ostatecznego pożegnania z V.me. Teraz wiemy już, że będzie to ostatni dzień marca. Klienci, korzystający z portfela, dostali komunikaty jak na poniższej grafice.

komunikat V.me out

Portfel V.me oferują w Polsce cztery banki: Raiffeisen Polbank, ING Bank Śląski, Santander Consumer Bank i Getin Noble. Prace wdrożeniowe prowadzone były w kilku innych instytucjach a najbardziej zaawansowane były w BZ WBK.

Przeczytajcie także: Ta platforma zakupowa chce konkurować z Allegro

Dlaczego Visa grzebie V.me? – Po wprowadzeniu tego rozwiązania w kilku krajach Europy okazało się, że takie proste myślenie, żeby przełożyć plastikowe karty do elektronicznego portfela, nie jest do końca tym, co jest potrzebne w internecie – mówił niedawno w wywiadzie dla Cashless Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa Europe.

Rozwiązaniem, które ma zastąpić V.me, jest wyprodukowany przez amerykańską Visa Inc. Checkout. Visa Checkout jest zintegrowany z systemem sprzedawcy. Do usługi będzie można zapisać każdą kartę Visa wydaną przez polskie banki. Natomiast wydawcy kart nie będą musieli przeprowadzać w swoich systemach żadnych prac wdrożeniowych i ponosić kosztów z tego tytułu. Zdaniem Jakuba Kiwiora Visa Checkout znajdzie się w Polsce na przełomie III i IV kwartału tego roku.

Przeczytajcie także: Kibice Legii kupią bilet przez aplikację

Rozwiązaniem konkurencyjnym dla opisanych tu produktów Visy jest portfel MasterPass oferowany przez MasterCarda. Obecnie mogą z niego korzystać klienci Raiffeisen Polbanku oraz innych instytucji, którzy mogą go aktywować za pośrednictwem strony firmy uPaid.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies