Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blikiem zapłacicie zbliżeniowo – potwierdziły się informacje cashless.pl

PayTel jako pierwszy agent rozliczeniowy umożliwi użytkownikom Blika dokonywanie płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem technologii NFC

Wprowadzenie nowej funkcjonalności zapowiedział dzisiaj Polski Standard Płatności, operator systemu Blik. Tym samym potwierdziły się informacje, które przekazaliśmy Wam 25 lutego w tym tekście.

PayTel jako pierwszy agent rozliczeniowy umożliwi użytkownikom Blika dokonywanie płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem technologii NFC bez konieczności wpisywania kodu Blik na klawiaturze terminalu. Pierwszym bankiem, który udostępni usługę, będzie Millennium.

Przeczytajcie także: Polska karta powinna zostać oparta o Blika. Tak przynajmniej twierdzi prezes PKO BP

Jak wiecie, Blik to system płatności mobilnych, który do inicjacji płatności wykorzystuje kilkucyfrowy kod, generowany przez zainstalowaną na smartfonie aplikację bankową. Obecnie kod ten trzeba wklepać ręcznie, np. na terminalu w sklepie. Jest to niewygodne, dlatego nowy system płatności jest najczęściej wykorzystywany do wypłaty pieniędzy z bankomatów bez użycia kart. Statystyki pokazują, że w sklepach użytkownicy korzystają z niego zdecydowanie rzadziej. Uruchomienie płatności zbliżeniowych Blikiem może przełamać ten niekorzystny trend.

Przeczytajcie także: Ta funkcja Blika może się przydać. Za kilka tygodni zaoferuje ją mBank

PayTel jest instytucją płatniczą, świadczącą usługi elektroniczne i finansowe. Posiada sieć ponad 8 tys. terminali POS, zainstalowanych między innymi w salonach Orange i na niektórych stacjach benzynowych.

Z Blika może korzystać obecnie ponad 1,4 miliona użytkowników, a od uruchomienia systemu w lutym ubiegłego roku dokonano nim ponad 2 miliony transakcji. Na dotychczasowych zasadach, czyli przy użyciu kodu, można nim płacić w 130 tys. terminali płatniczych, w ponad 27 tysiącach sklepów internetowych w Polsce, a także dokonywać płatności przez infolinię, w biletomatach, wypłacać pieniądze z około 14,5 tysiąca bankomatów i przelewać pieniądze bezpośrednio na numer telefonu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies