Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płacicie za gry w Google Play? Ten wirus może ukraść pieniądze...

Na wykryte przez Kaspersky Lab złośliwe oprogramowanie najbardziej narażone są urządzenia z systemami 4.4.4 i wcześniejszymi

Trada to trojan potrafiący zmieniać treść wiadomości SMS wysyłanych za pośrednictwem zainstalowanych na smartfonie aplikacji. W tej chwili służy głównie do przechwytywania pieniędzy, którymi użytkownicy płacą za pobrane ze sklepu Google Play gry.

Przeczytajcie także: Sofort nie zważa na wytyczne KNF. Nowa metoda płatności już dostępna w TUI

Szkodnik przedostaje się do systemu urządzenia w trakcie ściągania na urządzenia aplikacji z nieznanych źródeł. Można się na niego natknąć także w Google Play, oficjalnym sklepie dla użytkowników Androida. Podszywa się tam pod aplikacje związane z szeroko pojętą rozrywką. Eksperci stwierdzili, że tego typu trojany mogą infekować urządzenia także w trakcie aktualizacji znanych i od dawna używanych aplikacji.

Przeczytajcie także: Smartfon stanie się cyfrowym kluczykiem, którym uruchomicie samochód

Trojan funkcjonuje w pamięci krótkotrwałej smartfona, przez co jest bardzo trudny do wykrycia, nawet jeśli urządzenie zaopatrzone jest w profesjonalny program antywirusowy.

Na wykryte przez Kaspersky Lab złośliwe oprogramowanie najbardziej narażone są urządzenia z systemem 4.4.4 i wcześniejszymi. Przypomnijmy, że system Android 4.4 i nowsze jego wersje zostały uznane za na tyle bezpieczne, aby uruchomić na nich płatności mobilne HCE. Posiadacze smartfonów ze starszym oprogramowaniem nie mają dostępu do tej wygodnej funkcji.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies