Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut zmienia cennik. Wypłata gotówki kartą kredytową będzie kosztować 5,99 proc.

Obecnie wypłaty z bankomatów są bezpłatne w ramach określonych limitów

Revolut poinformował właśnie swoich klientów z Polski o planowanych zmianach w regulaminach i cenniku, jakie zaczną obowiązywać 31 października. Wśród nich najważniejszą nowością wydaje się prowizja, jaka dotyczyć będzie posiadaczy kart kredytowych Revolut i korzystających z bankomatów.

Przeczytajcie także: Revolut rozpoczyna wymianę kart swoich klientów

Jak wynika z informacji kierowanej do klientów Revoluta, wedle nowego cennika każda wypłata gotówki kredytówką kosztować będzie 5,99 proc. Obecnie są one bezpłatne, jeśli mieszczą się w limitach dostępnych dla każdego planu. Na przykład w planie standardowym można skorzystać z bankomatu za darmo 5 razy miesięcznie lub wypłacić 800 zł. Po przekroczeniu tego limitu obowiązuje prowizja w wysokości 2 proc., min. 5 zł.

Większość banków oferujących karty kredytowe na polskim rynku pobiera dość wysokie prowizje od wypłaty gotówki realizowanych za pomocą tego instrumentu. Na przykład w BNP Paribas jest to 4,9 proc. min. 10 zł, mBanku – 5 proc., min. 10 zł, a w Citi Handlowym – aż 10 proc. min. 20 zł. Wprowadzenie tego rodzaju prowizji w Revolucie nie powinno więc dziwić, choć klienci na pewno będą niemile zaskoczeni.

Przeczytajcie także: Revolut podnosi opłaty za handel akcjami

Oprócz wprowadzenia zmiany w cenniku kredytówek Revolut zaanonsował sporo zmian w regulaminach swoich usług, których celem ma być doprecyzowanie poszczególnych zapisów. Usunięto na przykład ten, który stanowił, że po zamknięciu jednego konta klient nie mógł otworzyć innego, sprecyzowano w jakich okolicznościach Revolut może przekazać dane klientów innym podmiotom ze swojej grupy, kiedy może zamknąć konto i wiele innych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies