Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Viafintech zostanie przejęty przez Paysafe. Oba podmioty mogą być znane polskim klientom

Viafintech to niemiecki fintech, który obsługuje wypłaty gotówki z kas sklepowych. Planuje start w Polsce

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii firma Paysafe poinformowała o przejęciu niemieckiego podmiotu Viafintech. Transakcja (nie sprecyzowano, o jakiej kwocie mowa) powinna być zamknięta w ciągu najbliższych miesięcy. Dla Paysafe ma to być szansa na zwiększenie wpływów na rynkach niemieckojęzycznych. Obie strony chcą też odnieść korzyści w związku z rozwojem nowych narzędzi płatniczych.

Przeczytajcie także: Bank Pekao wprowadzi usługę o nazwie PeoBuy

Na temat Viafintech mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w maju br., gdy okazało się, że firma zaoferuje swoje usługi w Polsce. Jej sztandarowe rozwiązanie określane jest mianem "mobilnego bankomatu" i przypomina znany w Polsce cashback. W tym przypadku klient nie potrzebuje jednak karty płatniczej, wystarczy aplikacja banku współpracującego z fintechem. Narzędzie pozwala generować kody kreskowe, z pomocą których można wpłacać i wypłacać gotówkę w sklepach albo opłacać rachunki.

Viafintech powstał przed dekadą, a jego siedziba znajduje się w Berlinie. Startup rozwinął się w krajach niemieckojęzycznych, ale też w Grecji, Hiszpanii oraz we Włoszech. Wśród jego partnerów są: Rossmann, Billa, Carrefour Italy, Rewe czy Penny, a zatem rozbudowane sieci detaliczne. Narzędzie dostępne jest w około 20 tys. sklepów. To istotne w sytuacji, w której likwidowane są placówki banków czy bankomaty, a klienci wciąż potrzebują gotówki.

Przeczytajcie także: iTaxi przejmuje warszawskie MPT

Z kolei Paysafe działa na rynku od 25 lat i zatrudnia 3,4 tys. osób w kilkunastu biurach. Firma chwali się tym, że na jej platformę składa się 70 rodzajów płatności w ponad 40 walutach. Klient z Polski może kojarzyć markę Paysafecard. Karty te można kupić m.in. w Żabce i służą one do płatności elektronicznych w sieci. To rozwiązanie dla osób, które nie posiadają np. konta bankowego i karty płatniczej, albo chcą zachować anonimowość podczas zakupów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies