Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Liczba kart dodanych przez Polaków do Apple Pay i Google Pay przekroczyła 6 mln. Świeże dane za II kw. 2021 r.

W ciągu minionego kwartału liczba kart dodanych do zbliżeniowych płatności mobilnych zwiększyła się o ponad 450 tys.

Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że na koniec czerwca bieżącego roku klienci banków z Polski dodali do zbliżeniowych płatności mobilnych 6053,8 tys. kart. To o ponad 455 tys. więcej niż w marcu bieżącego roku oraz o ponad 2,7 mln więcej niż w czerwcu ubiegłego roku. Po raz pierwszy w historii liczba kart mobilnych przekroczyła poziom 6 mln.

Co ciekawe, w rzeczywistości jest ona jeszcze większa, niż wynika z naszych danych. Część banków wciąż bowiem nie ujawnia statystyk dotyczących kart dodanych do Apple Pay (np. PKO BP).

Przeczytajcie także: Lista miast, w których za bilet zapłacicie aplikacją

Najnowsze dane wskazują, że zbliżeniowe płatności mobilne stają się usługą powszechną. Świadczy o tym także rosnąca liczba transakcji, o czym będziecie mogli wkrótce również przeczytać w serwisie cashless.pl.

Zaprezentowane w tabeli statystyki obejmują karty dodane do takich rozwiązań jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay oraz HCE, czyli płatności mobilnych dostępnych bezpośrednio w bankowości mobilnej poszczególnych instytucji (np. w aplikacji Millennium czy PKO BP). Z tym że zdecydowana większość kart współpracuje z Apple Pay i Garmin Pay.

Przeczytajcie także: Inteligo prawdopodobnie zniknie z rynku

Jak widzicie, bankiem, który może pochwalić się największą liczbą kart dodanych do mobilnych płatności zbliżeniowych, jest mBank. W czerwcu 2021 r. miał ich ponad 1,4 mln. Ponad milion dodanych kart miał także Santander, a do poziomu tego zbliżają się też Millennium i ING. Milion lub więcej kart do płatności mobilnych dodali też zapewne klienci PKO BP. W tabeli tego nie widać z powodu opisanej wyżej decyzji banku o niepodawaniu informacji na temat Apple Pay. Poniżej szczegółowe statystyki.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies