Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wielka transakcja na rynku fintechów. Square przejmuje Afterpay za 29 mld dolarów

Transakcja ma zapewnić obu firmom lepszą ekspansję – zarówno geograficzną, jak i produktową

Firma Square poinformowała o przejęciu Afterpay, australijskiego giganta z segmentu płatności odroczonych. Transakcja o wartości 29 mld dolarów amerykańskich (ponad 111 mld zł) to największe tego typu wydarzenie w historii Australii, ale też bardzo ważny ruch w branży fintechowej. Square zapłaci za nabytek swoimi akcjami. Zakończenie procesu akwizycji zaplanowano na początek przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Nieudany debiut giełdowy Robinhooda

Założony w połowie poprzedniej dekady Afterpay oferuje usługę "kup teraz, zapłać później" (BNPL). Grono detalistów współpracujących z tym podmiotem liczy blisko 100 tys. firm, a liczba użytkowników rozwiązania przekracza 16 mln osób. Firma dostarcza swój produkt w Australii, USA, Kanadzie, Nowej Zelandii i kilku krajach Europy (na niektórych rynkach występuje pod nazwą Clearpay). Transakcja z amerykańskim fintechem ma sprawić, że międzynarodowa ekspansja Afterpay przyspieszy i ulegnie intensyfikacji. Podmiot umożliwia swoim klientom płacenie za zakupy w czterech ratach. Jeśli płatność regulowana jest w wyznaczonym czasie, firma nie pobiera za to dodatkowych środków.

Przeczytajcie także: Visa udostępnia API do planów ratalnych

Z kolei Square dostarcza narzędzia płatnicze zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym. Ci ostatni z pomocą rozwiązania Cash App mogą płacić, przechowywać i wysyłać pieniądze, a także inwestować. Notowany na nowojorskiej giełdzie fintech, który powstał w roku 2009 i świadczy usługi w Ameryce Północnej, Europie, Azji oraz Australii, włączy do Cash App usługę płatności odroczonych, co powinno mu zapewnić m.in. napływ młodszych użytkowników. Amerykański podmiot uznawany jest za prekursora mPOS-a, czyli sprzętu, który po połączeniu ze smartfonem i aplikacją staje się terminalem płatniczym. Współzałożycielem i prezesem spółki jest Jack Dorsey – współzałożyciel i szef Twittera.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies