Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość dla klientów firmowych w Millennium. W serwisie Millenet pojawił się moduł wymiany dokumentów

Nowe narzędzie dzieli dokumentację na trzy kategorie: umowy, oświadczenia i regulaminy

Bank Millennium poinformował o nowej usłudze w ramach serwisu Millenet dla przedsiębiorstw. Dzięki modułowi do wymiany dokumentów firmy będące klientami Millennium mogą odbierać i przesyłać do banku dokumenty w pełni cyfrowo. Każda ze stron może też dodawać komentarze, a także zatwierdzać bądź odrzucać przesłane dokumenty do momentu, gdy zostaną wynegocjowane zapisy satysfakcjonujące zarówno klienta, jak i bank.

Przeczytajcie także: Bunq pozyskał od inwestorów 228 mln dolarów

Instytucja wyjaśnia w komunikacie, że po przekazaniu dokumentów klientowi otrzymuje on SMS z informacją o tym fakcie. W nowym module podzielono dokumentację na trzy kategorie: dokumenty, które wymagają podpisów dwóch stron (umowy), te wymagające jedynie podpisu klienta (oświadczenia, zgody), a także dokumenty, w których podpis nie jest potrzebny (regulaminy). W zależności od rodzaju dokumentu w obiegu, rozwiązanie dostosowuje do niego działania do wykonania.

Millennium zapewnia, że dokumenty zawsze pozostają w tym samym miejscu w serwisie. Tym samym są one dostępne dla wszystkich osób w firmie, upoważnionych do obsługi nowego modułu. Usługa umożliwia też wgląd w całą historię korespondencji i przekazywanych plików. Moduł pozwala dołączać dokumenty zawierające podpis kwalifikowany, a każda wersja dokumentu wysłana do klienta opatrzona jest pieczęcią elektroniczną banku.

Przeczytajcie także: Więcej biometrii w aplikacji PKO BP

Bank deklaruje, że moduł wymiany dokumentów w serwisie internetowym Millenet dla przedsiębiorstw jest nadal rozwijany. Jednocześnie przypomniał, że proces digitalizacji procesów biznesowych w jego strukturach trwa od jakiegoś czasu, czego efekty widać np. w umowach kredytowych z firmami – ponad połowa podpisywana jest cyfrowo z wykorzystaniem podpisu elektronicznego. A odsetek ten stale ponoć rośnie.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies