Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autenti ma własną aplikację mobilną. Umożliwia m.in. podpisywanie dokumentów

Aplikacja Autenti jest dostępna na urządzeniach z systemem Android i iOS

Autenti, polski fintech integrujący różne usługi ułatwiające weryfikację tożsamości w świecie cyfrowym oraz zdalne podpisywanie dokumentów, udostępnił aplikację mobilną. Program był testowany na grupie family and friends od marca bieżącego roku, a obecnie mogą z niego korzystać już wszyscy zainteresowani tym klienci. Aplikacja Autenti jest dostępna na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Przeczytajcie także: Autenti z tytułem Fintech Roku 2020

Aplikacja mobilna pozwala m.in. na dostęp do archiwum dokumentów (także offline) i jego przeszukiwanie, składanie podpisów pod dokumentami (także kwalifikowanych a więc równoważnych z odręcznym), opiniowanie oraz śledzenie statusów dokumentów. Zawiera też wiele innych funkcji. Aplikację można aktywować zdalnie, a logowanie do niej może odbywać się z wykorzystaniem biometrii. Autenti informuje, że dokumenty wysyłane przez aplikację są od razu dostępne do podpisu dla wskazanych odbiorców za pośrednictwem bezpiecznego linka przekazywanego na adres e-mail.

Przeczytajcie także: Banki inwestują w Autenti

Autenti to polski fintech, w który w ubiegłym roku zdecydowały się zainwestować trzy duże banki, a więc Alior, BNP Paribas i PKO BP. Spółka zdobyła też tytuł Fintech Roku 2020 przyznawany przez serwis cashless.pl. Autenti było także nominowane do tego tytułu w 2021 r.

Natomiast aplikacja mobilna Autenti to nie pierwsze rozwiązanie, które pozwala podpisywać dokumenty na urządzeniu mobilnym podpisem kwalifikowanym. Podobnie działa m.in. mSzafir KIR-u. Można go kupić całkowicie zdalnie za pośrednictwem banku (obecnie oferuje go w ten sposób PKO BP).

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies