Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Credit Agricole wprowadza nowe wzory kart, a na nich wszystkie numery są przeniesione na rewers

Takie karty, jakie zaproponował Credit Agricole, są coraz popularniejsze na świecie, ale w Polsce to jeszcze rzadkość

Credit Agricole poinformował o wprowadzeniu nowych wzorów kart debetowych. Najważniejszą zmianą jest przeniesienie wszystkich danych, a więc numeru, daty ważności, imienia i nazwiska użytkownika, na rewers plastiku. Takie rozwiązanie ma swoje walory wizualne, ale także zwiększa bezpieczeństwo, bo w razie płatności w sklepie postronne osoby nie widzą danych karty.

Przeczytajcie także: Credit Agricole rozwija placówki bezgotówkowe

Bank Credit Agricole chwali się przy okazji, że jego klienci mogą mieć kartę z indywidualną grafiką. Do wyboru jest już 180 wzorów podzielonych na kilkanaście kategorii, takich jak sport, motoryzacja, gry, zwierzęta czy przyroda. Klienci mogą też umieścić na plastiku swoją grupę krwi. Obecnie karty z nowymi wzorami trafią do wszystkich klientów zakładających nowe rachunki w CA. Karty wznawiane wciąż będą wydawane standardowo w starych wizerunkach, ale na życzenie klienta zostanie wydana karta z danymi na rewersie.

Przeczytajcie także: Nowa karta od Credit Agricole ma się rozkładać szybciej

Już wcześniej CA informował, że jego karty debetowe produkowane są z ekotworzywa, które w odpowiednich warunkach rozkłada się w 99 proc. w ciągu kilku tygodni. Dzięki temu użytkownicy nie przyczyniają się do zwiększenia ilości plastiku zalegającego na hałdach czy pływających w oceanach. Warto jednak pamiętać, że jeszcze lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z kart wirtualnych, które w ogóle nie mają postaci plastikowej. Ponadto kart nie wymienia się wśród dziesięciu najczęściej znajdowanych plastikowych śmieci w oceanach (czołowe miejsca zajmują butelki, niedopałki papierosów, patyczki kosmetyczne, opakowania, podpaski, torby, sztućce, kubki, balony i pojemniki na żywność).

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies