Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autenti poszerza ofertę. Na platformie znajdziecie podpis mSzafir

Kwalifikowany podpis elektroniczny dostarczany przez KIR umożliwia podpisywanie dokumentów bez użycia karty i czytnika

KIR poinformowała, że kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir pojawił się na platformie Autenti. Narzędzie dostarczane przez Izbę umożliwia podpisywanie dokumentów w pełni online, bez użycia karty i czytnika. Rozwiązanie może być użyte w umowach cywilno-prawnych, kontraktach, ofertach handlowych, zamówieniach, ale też w kontaktach z administracją, gdzie służy do sygnowania deklaracji ZUS, rozliczeń podatkowych w systemie e-Deklaracje i wymiany dokumentacji z różnymi organami.

Przeczytajcie także: Tymczasowe profile zaufane przestają być tymczasowe

Usługa mSzafir to jedyne na polskim rynku rozwiązanie, zapewniające uzyskanie certyfikatu kwalifikowanego w pełni zdalnie z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Moc takiego podpisu jest równoznaczna z podpisem odręcznym, będzie on także respektowany we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Klucz prywatny użytkownika jest przechowywany przez KIR z wykorzystaniem kwalifikowanych urządzeń, które spełniają wymagania unijnego rozporządzenia eIDAS. mSzafir można kupić i aktywować zdalnie lub w jednym z oddziałów Izby.

Za sprawą integracji rozwiązań, użytkownicy platformy Autenti mogą wykorzystać podpis kwalifikowany mSzafir w ramach dowolnego procesu podpisywania – bez względu na to, czy nadają dokumenty, czy tylko je podpisują. Fintech umożliwia obecnie podpisywanie dokumentów kwalifikowanym certyfikatem o długim terminie ważności (1 rok lub 2 lata). W przyszłości na platformie wprowadzony zostanie również certyfikat jednorazowy, który użytkownik załatwi w kilka sekund.

Przeczytajcie także: BNP Paribas poszukuje partnerów technologicznych

Warto przypomnieć, że Autenti to polski fintech, o którym szczególnie głośno zrobiło się na początku ubiegłego roku, gdy ogłoszono, że inwestorami w spółce zostały trzy duże banki: Alior, BNP Paribas oraz PKO BP. Startup integruje różne rozwiązania ułatwiające cyfryzację dokumentów i ich podpisywanie bez konieczności używania papieru. Spółka zdobyła tytuł Fintech Roku 2020 w konkursie cashless.pl

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies