Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BIK uruchamia własną piaskownicę technologiczną. BIK Hub powstaje przy współpracy z Microsoftem

Dostęp do BIK Hub będzie bezpłatny. Platforma oferować będzie unikalne dane oparte o statystyki kredytowe BIK-u

Biuro Informacji Kredytowej i Microsoft ogłosiły dziś zawarcie strategicznego porozumienia o współpracy. Jej efektem będzie m.in. powstanie BIK Hub, czyli piaskownicy technologicznej do testowania nowych usług i produktów finansowych. Dostęp do BIK Hub będzie bezpłatny. Do udziału w testach nowych rozwiązań technologicznych w BIK Hub zaproszeni są wszyscy zainteresowani, w tym małe i średnie firmy czy startupy.

Przeczytajcie także: BIK raportuje duże wzrosty na rynku kart kredytowych

Najbardziej charakterystyczną cechą i jednocześnie największą zaletą piaskownicy technologicznej BIK-u będą dane. Instytucja przez ponad 20 lat gromadzi informacje, których nie ma nikt inny w Polsce. Oczywiście w BIK Hub nie będzie raportów o scoringu konkretnych klientów zaciągających kredyty, tylko zanonimizowane statystyki kredytowe, np. średnia ocena punktowa w otoczeniu wybranej lokalizacji. Ale nie tylko.

– Nasz program kierujemy do wszystkich zainteresowanych podmiotów, które chciałyby za pomocą jednego punktu dostępowego API, uzyskać dostęp do danych z różnych źródeł zewnętrznych, w tym do wybranych danych statystycznych BIK w oparciu o lokalizację. Wartością dodaną uczestnictwa w naszej piaskownicy jest również ocena potencjału biznesowego zgłaszanych pomysłów – mówi Mariusz Cholewa, prezes BIK.

Przeczytajcie także: BIK rozwija swoją aplikację mobilną

W ramach BIK Hub instytucja będzie wspólnie z uczestnikami programu przeprowadzać cykliczne testy innowacyjnych koncepcji rozwiązań potencjalnie kierowanych do szerokiego grona odbiorców, również poza rynkiem finansowym. Udział w BIK Hub to możliwość przetestowania prototypowych rozwiązań w bezpiecznym środowisku, bez konieczności inwestycji we własną infrastrukturę techniczną.

Fot. raisin.co.uk

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies