Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander wprowadza w pełni zdalny proces leasingowy. Z tym że nie będzie sprzedawał za jego pośrednictwem leasingu

Santander pod nazwą eLeasing oferować będzie klientom pożyczki na zakup np. maszyn

Santander pochwalił się w dzisiejszej informacji prasowej wprowadzeniem w pełni zdalnego procesu leasingowego. Usługa eLeasing umożliwia właścicielom firm finansowanie zakupów maszyn i urządzeń potrzebnych w prowadzeniu działalności gospodarczej. eLeasing dostępny jest dla wszystkich klientów, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą oraz korzystają z konta firmowego i bankowości elektronicznej Mini Firma.

Przeczytajcie także: Prezes LeaseLink o współpracy z mBankiem

Nowa usługa Santandera umożliwia finansowanie całości lub części wydatków poniesionych za zakup środków trwałych, w wysokości od 1 do 20 tys. zł brutto. Wniosek składa się w aplikacji Leasing24. Potrzebna jest do tego tylko faktura dokumentująca zakup przedmiotu finansowania oraz smsKod, niezbędny do potwierdzenia zawarcia umowy. Decyzja wydawana jest automatycznie, a pieniądze mogą zostać przelane na konto nawet tego samego dnia. Aby skorzystać z eLeasing, należy zalogować się do usług bankowości elektronicznej Mini Firma i przejść do zakładki "Usługi", za pośrednictwem której można udzielić zgody na przekazanie danych do Santander Leasing.

Przeczytajcie także: Mniejszy Santander rozwija ofertę leasingową

Co ciekawe, za pośrednictwem usługi eLeasing Santander wcale nie będzie sprzedawał leasingu, tylko pożyczkę. A wszystko przez obowiązujące w Polsce przepisy w zakresie umów leasingowych, które są archaiczne i nie przewidują możliwości podpisania umowy w sposób inny niż na papierze albo za pomocą elektronicznego podpisu kwalifikowanego. Ten jak na razie cieszy się w Polsce małą popularnością. Zmienić to mogą takie rozwiązania jak mSzafir, czyli oferowany przez KIR podpis kwalifikowany, który można kupić i aktywować całkowicie zdalnie. Santander pracuje już zresztą nad usługą leasingową, wykorzystującą podpis kwalifikowany.

Fot. Flickr/Mike Mozart, CC BY 2.0

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies