Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander wprowadza w pełni zdalny proces leasingowy. Z tym że nie będzie sprzedawał za jego pośrednictwem leasingu

Santander pod nazwą eLeasing oferować będzie klientom pożyczki na zakup np. maszyn

Santander pochwalił się w dzisiejszej informacji prasowej wprowadzeniem w pełni zdalnego procesu leasingowego. Usługa eLeasing umożliwia właścicielom firm finansowanie zakupów maszyn i urządzeń potrzebnych w prowadzeniu działalności gospodarczej. eLeasing dostępny jest dla wszystkich klientów, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą oraz korzystają z konta firmowego i bankowości elektronicznej Mini Firma.

Przeczytajcie także: Prezes LeaseLink o współpracy z mBankiem

Nowa usługa Santandera umożliwia finansowanie całości lub części wydatków poniesionych za zakup środków trwałych, w wysokości od 1 do 20 tys. zł brutto. Wniosek składa się w aplikacji Leasing24. Potrzebna jest do tego tylko faktura dokumentująca zakup przedmiotu finansowania oraz smsKod, niezbędny do potwierdzenia zawarcia umowy. Decyzja wydawana jest automatycznie, a pieniądze mogą zostać przelane na konto nawet tego samego dnia. Aby skorzystać z eLeasing, należy zalogować się do usług bankowości elektronicznej Mini Firma i przejść do zakładki "Usługi", za pośrednictwem której można udzielić zgody na przekazanie danych do Santander Leasing.

Przeczytajcie także: Mniejszy Santander rozwija ofertę leasingową

Co ciekawe, za pośrednictwem usługi eLeasing Santander wcale nie będzie sprzedawał leasingu, tylko pożyczkę. A wszystko przez obowiązujące w Polsce przepisy w zakresie umów leasingowych, które są archaiczne i nie przewidują możliwości podpisania umowy w sposób inny niż na papierze albo za pomocą elektronicznego podpisu kwalifikowanego. Ten jak na razie cieszy się w Polsce małą popularnością. Zmienić to mogą takie rozwiązania jak mSzafir, czyli oferowany przez KIR podpis kwalifikowany, który można kupić i aktywować całkowicie zdalnie. Santander pracuje już zresztą nad usługą leasingową, wykorzystującą podpis kwalifikowany.

Fot. Flickr/Mike Mozart, CC BY 2.0

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies