Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Carrefour idzie w ślady Lidla. Wprowadza do aplikacji mobilnej e-paragony

Aktualizacja aplikacji Mój Carrefour zawierająca nowy moduł do e-paragonów znajduje się już w App Store i Google Play

E-paragon to nowy moduł, jaki znalazł się w aplikacji Mój Carrefour. Aktualizacja apki zawierająca tę nowość jest już do pobrania z marketów App Store i Google Play. W informacji do użytkowników Carrefour pisze, że dzięki nowemu modułowi można przeglądać historię zakupów oraz lepiej kontrolować swoje wydatki. Na razie e-paragony można otrzymać w wybranych sklepach Carrefour.

Przeczytajcie także: Credit Agricole rozwija sieć bezgotówkowych oddziałów

Aby skorzystać z nowej funkcji, nie trzeba jej dodatkowo aktywować. Wystarczy przed zakończeniem skanowania produktów przez kasjera okazać kod kreskowy wygenerowany przez aplikację Mój Carrefour. E-paragon zostanie dodany do apki. Niestety, na razie nie ma on charakteru fiskalnego, co oznacza, że kasjer i tak wydrukuje tradycyjny, papierowy dokument potwierdzający sprzedaż.

Carrefour, wprowadzając e-paragony, idzie w ślady swojego niemieckiego konkurenta. W aplikacji oferowanej przez Lidla elektroniczne paragony dostępne są już od dawna.

Przeczytajcie także: Pierwsze wirtualne kasy już są na rynku

Na razie jednak większość handlowców nie może zrezygnować z drukowania papierowych dokumentów sprzedaży. Choć przepisy dopuszczają już taką możliwość, to na razie brakuje certyfikowanych przez Główny Urząd Miar kas fiskalnych umożliwiających wystawianie i wysyłanie wyłącznie elektronicznych paragonów zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu Ministerstwa Finansów. W wyjątkowej sytuacji są na razie taksówkarze, którzy mogą już korzystać z wirtualnych kas fiskalnych bez drukarki. Więcej na ten temat w tekście Bolt wyprzedził Ubera – jego wirtualna kasa fiskalna w formie aplikacji mobilnej ma już certyfikat Głównego Urzędu Miar.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies