Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR zaoferuje jeszcze więcej fintechowych usług. Spółka dostała licencję krajowej instytucji płatniczej

KNF odmówiła natomiast spółce Let Me Pay zezwolenia na wykonywanie transakcji płatniczych w ciężar kredytu

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o udzieleniu nowego zezwolenia spółce KIR (to operator systemów przelewów międzybankowych Elixir i Express Elixir czy systemu mojeID to weryfikacji tożsamości w internecie). Zgodnie z dzisiejszym komunikatem KIR będzie mógł świadczyć usługi inicjowania transakcji płatniczych w ramach otwartej bankowości.

Przeczytajcie także: Nowy bank w systemie mojeID

KIR już dziś świadczy usługi, które można zaliczyć do fintechu. Mam na myśli wspomniane wyżej systemy Express Elixir, mojeID czy Paybynet, czyli narzędzie do szybkich płatności internetowych. Nowa licencja pozwoli spółce wprowadzić do oferty kolejne funkcje. O tym jakie, mówi serwisowi cashless.pl wiceprezes KIR Wojciech Pantkowski (wypowiedź pod tekstem).

Przeczytajcie także: Posłuchajcie Bezgotówkowego podcastu

Natomiast podczas dzisiejszego posiedzenia KNF odmówił rozszerzenia licencji KIP dla spółki Let Me Pay. Firma występowała o zezwolenie na możliwość realizacji transakcji w ciężar kredytu. W komunikacie po posiedzeniu KNF napisał, że firma Let Me Pay, pomimo uwag zgłoszonych przez nadzór, nie przedstawiła, jak to określono, spójnej i kompletnej koncepcji prowadzenia działalności w oparciu o to zezwolenie.

Okiem eksperta

KIR stale rozwija usługi wspierające nowoczesne płatności i otwartą bankowość. Już w 2019 r. udostępniliśmy bankom usługę HUB PSD II, która pomaga spełnić wymogi regulacyjne z zakresu Dyrektywy PSD II i otwartej bankowości. Dzięki tej usłudze banki, które skorzystały z tego rozwiązania technologicznego były gotowe na termin przypadający 14.09.2019 r., w którym musiały mieć wdrożone nowe przepisy. Obecnym etapem rozwoju jest realizacja usługi inicjowania transakcji płatniczej. Dzięki temu KIR będzie oferować kompletne rozwiązania płatnicze, które pozwolą na kompleksową obsługę banków oraz pozostałych partnerów KIR w zakresie możliwości wykorzystania przez nich otwartej bankowości w ramach Dyrektywy PSD II.

Wojciech Pantkowski
Wiceprezes KIR
KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies