Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja w aplikacji mObywatel. Od teraz możecie w niej przechowywać bilety kolejowe

Usługa została wprowadzona dzięki integracji aplikacji mObywatel z platformą Bilkom

W marketach App Store oraz Google Play znajdziecie aktualizację aplikacji mObywatel, która może ucieszyć osoby podróżujące koleją. Od teraz w rządowej aplikacji można przechowywać bilety na przejazdy pociągami zakupione za pośrednictwem platformy Bilkom a także w innym serwisie tworzonym przez spółkę PKP Informatyka, dostępnym pod adresem bilet.wielkopolskiebilety.pl. W mObywatelu nie można na razie kupować biletów, tylko przechowywać te kupione wcześniej.

Przeczytajcie także: mObywatel stanie się paszportem szczepionkowym

Bilkom to jedna z wielu platform, dostępna także za pośrednictwem aplikacji mobilnej, na której można kupować bilety na przejazdy pociągami zdalnie, bez konieczności stania w kolejkach do dworcowych kas. Bilkom pozwala na kupowanie biletów PKP Intercity, PKP SKM w Trójmieście oraz Polregio. Konkurencyjne usługi świadczą takie firmy jak SkyCash, mPay czy Koleo.

Przeczytajcie także: Elektroniczne recepty nie tylko w mObywatelu

Natomiast mObywatel to coraz popularniejsza aplikacja rządowa, która ma już ponad 2,5 mln użytkowników. Można ją aktywować za pomocą Profilu Zaufanego (narzędzie do potwierdzania tożsamości możliwe do założenia np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej). W aplikacji mObywatel można przechowywać elektroniczne odwzorowanie dowodu osobistego, prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego samochodu. Są tu także dostępne elektroniczne recepty. mObywatel ma też stać się paszportem szczepionkowym.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies