Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Elektroniczne recepty nie tylko w mObywatelu. Rząd stworzył nową aplikację mojeIKP do eskierowań i erecept

Na razie aplikacja mojeIKP jest dostępna na urządzenia z iOS. Wkrótce ma pojawić się także na smartfony z Androidem

Użytkownicy sprzętu mobilnego Apple mogą logować się do Internetowego Konta Pacjenta z pomocą aplikacji mojeIKP. Poinformował o tym za pośrednictwem Twittera minister zdrowia Adam Niedzielski. Jednocześnie zaznaczył, że odpowiednia wersja apki niebawem pojawi się także w markecie Google Play. Tym samym zniknie konieczność logowania się do platformy przez przeglądarkę.

Przeczytajcie także: KNF zastrzegł logotypy swoich projektów fintechowych

Internetowe Konto Pacjenta zyskało na popularności w ostatnich miesiącach. Dzieje się tak głównie za sprawą pandemii koronawirusa – z pomocą tego serwisu Polacy mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Minister zaznaczył w komunikacie, że w apce póki co dostępne będą erecepty oraz eskierowania.

Rozwój cyfrowych usług publicznych w formie mobilnej można przyjąć z zadowoleniem. Pojawia się jednak pytanie, dlaczego postawiono na nową aplikację, skoro od dłuższego czasu funkcjonuje i cieszy się rosnącą popularnością aplikacja mObywatel, która pozwala m.in. pobierać elektroniczne recepty?

Przeczytajcie także: Comperia.pl i Inbank nawiązały współpracę

Warto przypomnieć, że mObywatel to darmowa aplikacja, którą można nazwać wirtualnym portfelem z dokumentami. Znajdziecie w niej odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego, moduł mPojazd, zawierający dane z dowodu rejestracyjnego i polisy OC, mPrawo Jazdy czy licznik punktów karnych. Aby uruchomić program potrzebny będzie Profil Zaufany. Urzędnicy informowali niedawno, że do tej pory z apki skorzystało 2,5 mln osób (jeszcze w połowie stycznia mowa była o 2 mln).

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies