Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Polska spółka skradła show. Rozwiązanie Jiffee z nagrodą główną od Finovate

Nowojorska konferencja, podczas której przyznano Jiffee Payments tytuł Best of Show, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży fintech na świecie

Nazwa Jiffee Payments większości z Was pewnie niewiele mówi, ale nie jest to już zupełnie nowe rozwiązanie. Mogliście przeczytać o nim m.in. na Cashless w tekście, który znajdziecie tutaj. Właściciele marki prezentowali ją już także na ostatnich targach technologii mobilnych w Barcelonie. Teraz jednak ma szansę usłyszeć o niej cały świat a wszystko za sprawą odniesionego wczoraj niemałego sukcesu.

Przeczytajcie także: Trzeci bank oferuje płatności na WebPOS-ach

Otóż rozwiązanie Jiffee Payments otrzymało główną nagrodę Best of Show podczas trwającej właśnie w Nowym Jorku jesiennej edycji konferencji Finovate. To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie, zatem o polskiej marce usłyszeć powinni wszyscy najważniejsi w światowej branży fintech. Wydaje mi się, że wagi sukcesu nie umniejsza fakt, że Finovate przyznała siedem równorzędnych nagród głównych. Zwycięzców wybrano spośród kilkudziesięciu prezentujących się firm. Były wśród nich także inne polskie firmy, m.in. ING Bank Śląski i Asseco.

W przeszłości polskie firmy wygrywały już Best of Show w różnych edycjach Finovate. Były wśród nich m.in. mBank i Idea Bank. Natomiast Jiffee Payments to rozwiązanie umożliwiające wykonywanie zbliżeniowych płatności mobilnych z wykorzystaniem różnych smartfonów, bez względu na zainstalowany na nich system operacyjny. Jiffee Payments działa więc także na iPhone'ach i pozwala na przyjmowanie płatności na każdym telefonie jak na terminalu płatniczym. Komunikacja pomiędzy urządzeniami odbywa się dzięki łączu Bluetooth.

Przeczytajcie także: Tak Carrefour wykorzystuje przelewy P2P

Na marginesie warto wspomnieć, że polskie rozwiązanie Jiffee Payments należy do warszawskiej spółki Braintri i nie ma nic wspólnego z systemem płatności P2P wprowadzonym we Włoszech przez tamtejszego potentata SIA. Włoskie Jiffy służy do wykonywania przelewów natychmiastowych pomiędzy użytkownikami telefonów. To pokrewna działalność do Jiffee Payments. Zastanawiam się zatem, kto na kim wzorował nazwę i czy w przyszłości podobieństwo nie będzie zarzewiem jakiegoś sporu.

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2684 artykułów

Inne artykuły tego autora:

KNF będzie mieć departament fintech. Jest nowy statut komisji

Ogłoszenie dotyczące zmian w statucie KNF opublikowano wczoraj. Nowy statut zacznie obowiązywać za 30 dni

Dwunasty bank z Polski zaoferował Android Pay. Usługa od teraz w Citi Handlowym

Z nowości skorzystają klienci posiadający karty Mastercard

BOŚ zwraca opłaty za karty i nie każe klientom składać wniosków. Tak powinno być w każdym banku

BOŚ jest kolejną instytucją, która w wyniku działań UOKiK musi zwrócić pieniądze klientom. Ale robi to lepiej niż konkurencja

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

8 zaskakujących miejsc w Polsce, w których już można płacić kartą

Jeszcze do niedawna wszystkie te miejsca były niemal…

Startują konsultacje projektu Polish API. Dokumentacja jest już dostępna na stronie internetowej

Konsultacje dotyczące interfejsu umożliwiającego dostęp do rachunków bankowych…

Tak kończy się pewna epoka. Visa w ślad za konkurencją powoli rezygnuje z podpisów autoryzujących płatności

Zmiany zasad autoryzacji płatności bezgotówkowych kartami zaczną obowiazywać…

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.