Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wrocław stawia na płatności bezgotówkowe. Wkrótce terminal w każdym parkomacie

Nowe urządzenia w stolicy Dolnego Śląska powinny pojawić się w połowie tego roku

Obecnie kierowcy we Wrocławiu mogą płacić za parkowanie gotówką lub kartą miejską. Ale wkrótce to się zmieni. Jak donosi Gazeta Wrocławska, umowa z obecnym operatorem strefy płatnego parkowania wygasa w połowie bieżącego roku, a wrocławski zarząd dróg ogłosił już przetarg na obsługę strefy na kolejny okres. Nowy operator będzie musiał zapewnić możliwość wnoszenia opłat za parkowanie także kartami bankowymi. Co ciekawe w nowych parkomatach mieszkańcy Wrocławia będą mogli uiścić bezgotówkowo także karę za nieopłacenie postoju lub za przekroczony czas parkowania.

Przeczytajcie także: Rzeszów też postawił na płatności bezgotówkowe

Otwieranie się miast na płatności bezgotówkowe w parkomatach to już wyraźny trend. Jeszcze do niedawna jedynym dużym miastem w Polsce, które wyposażyło te urządzenia w terminale kartowe, była Warszawa. Dziś rozwiązanie takie stosowane jest w wielu ośrodkach i są to nie tylko duże aglomeracje. Poza Warszawą i Krakowem z bankowej karty przy płatnościach za parking skorzystacie także m.in. w Opolu i Rzeszowie. Wrocław będzie kolejnym miastem na tej liście.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Polbank: koniec darmowych wpłat w euronetach

Ale plastikowa karta to niejedyny sposób bezgotówkowego regulowania należności za parkowanie. Można to zrobić także korzystając z aplikacji mobilnej takiej jak SkyCash, moBiLET czy mPay. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie te rozwiązania mają przewagę nad płatnością w parkomacie dzięki funkcji start-stop. Pozwala ona użytkownikowi zapłacić za faktyczny czas postoju. Zainteresowanie wykorzystaniem aplikacji do wnoszenia opłat za parkowanie rośnie. Z raportu Cashless za III kw. ubiegłego roku wynika, że w 10 największych aglomeracjach Polski kierowcy wydali na parkowanie przy pomocy aplikacji mobilnych ponad 7,1 mln zł.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies