Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Coraz ciaśniej na rynku aplikacji do zakupu biletów. Od dziś w Łodzi działa zbiletem.pl

Coraz ciaśniej na rynku aplikacji do zakupu biletów. Od dziś w Łodzi działa zbiletem.pl

To już szósta aplikacja, z której podczas podróży komunikacją miejską mogą korzystać mieszkańcy Łodzi

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Łódź dotychczas mogli wykorzystać do zakupu biletu komunikacji miejskiej rozwiązania SkyCash, moBiLET, mPay, CallPay i GoPay. Dziś do tego grona dołączyło szóste rozwiązanie, a więc zbiletem.pl. Aplikacja na urządzenia z systemem Android, iOS i Windows umożliwia zakup biletów jednorazowych i krótkookresowych, w tym weekendowych i grupowych.

Przeczytajcie także:  Nowa konkurencja dla SkyCash i moBiLET

O aplikacji zbiletem.pl mogliście już swego czasu przeczytać w serwisie Cashless. Pisałem o niej tutaj. Jej operator początkowo oferował możliwość zakupu biletów długookresowych, czyli np. miesięcznych, za pomocą swojej strony internetowej. Aby skorzystać z tej usługi, należało najpierw wejść na stronę www, tam zapłacić za bilet a następnie ściągnąć aplikację mobilną i na nią załadować kupiony wcześniej bilet.

Ta usługa nadal jest dostępna w aplikacji, a jej operator współpracuje na tym polu z władzami kilkunastu miast w Polsce. Rozwiązanie nie do końca jest wygodne, bo wymaga skorzystania z dwóch różnych urządzeń. Zakładam jednak, że to wymóg władz samorządowych, które z bliżej nieznanych mi powodów nie chcą zgodzić się na sprzedaż biletów o większej wartości bezpośrednio na smartfonach.

Przeczytajcie także:  Coraz ciekawiej na rynku aplikacji podróżnych

Natomiast bilety jednorazowe i krótkookresowe w aplikacji to już standard na polskim rynku. Teraz są one dostępne także w apce zbiletem.pl. Transakcje w aplikacji obsługiwane są przez PayU. Płatności można dokonać z rachunku karty bankowej, przelewem pay by link lub Blikiem, także w formule one click, dzięki czemu po jednorazowym wprowadzeniu kodu Blik kolejne płatności mogą odbywać się bez tego obowiązku. Z okazji nawiązania współpracy z MPK Łódź zbiletem.pl oferuje 5 tys. 20-minutowych biletów w promocyjnej cenie 1 zł.

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.