Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Nowa aplikacja BGŻ BNP Paribas: bez fajerwerków, ale czy ktoś jeszcze ich dzisiaj potrzebuje?

Nowa aplikacja BGŻ BNP Paribas: bez fajerwerków, ale czy ktoś jeszcze ich dzisiaj potrzebuje?

Nowa bankowość mobilna francuskiej instytucji pod nazwą GOmobile w marketach systemów operacyjnych Android i iOS znajdzie się najpóźniej 26 października

BGŻ BNP Paribas na spotkaniu z dziennikarzami zaprezentował dzisiaj nową aplikację mobilną GOmobile. Gdybym miał opisać ją w największym skrócie, stwierdziłbym, że zawiera wszystko, co zawierać powinna, lecz nie ma fajerwerków, którymi epatują niektóre jej konkurentki. Pojawia się jednak podstawowe pytanie, czy nie nadszedł już czas, aby pożegnać mobilną bankowość, która musi mieć wszystko a najlepiej jeszcze na stronie głównej. Twórcy nowej aplikacji BGŻ BNP Paribas doszli do wniosku, że tak i skoncentrowali się na podstawowych funkcjach. Ale po kolei.

Jak powiedzieli mi przedstawiciele francuskiego banku, od strony technicznej aplikacja jest gotowa. Przechodzi ostatnie testy i najpóźniej 26 października będzie można ją pobrać z Google Play oraz App Store. Data nie jest zupełnie przypadkowa, ponieważ na ten dzień bank zaplanował start ogólnokrajowej kampanii reklamowej, która nową bankowość mobilną ma promować, m.in. w telewizji. Kampania ma być dowodem na to, że BGŻ BNP Paribas nie zamierza już dalej bagatelizować mobilnego kanału kontaktu klientów z bankiem. Teraz ma być on priorytetem.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja Pekao już tuż, tuż

W nowej aplikacji, której pełna nazwa to BGŻ BNP Paribas GOmobile, znajdziecie oczywiście możliwość wykonywania przelewów wewnętrznych, zewnętrznych, także natychmiastowych i przy wykorzystaniu oryginalnego procesu inicjującego w postaci przesunięcia palcem po ekranie od lewej do prawej, tzw. swipe. Do wybranych pięciu odbiorców zaufanych przelew będzie można zlecić bez logowania do aplikacji. Kod PIN będzie potrzebny tylko do ich zatwierdzenia. Przed logowaniem będzie też można podejrzeć stan konta wyrażony procentowo albo kwotowo.

Jeszcze w listopadzie, a więc maksymalnie kilkanaście dni po debiucie GOmobile, w aplikacji znajdzie się generator kodów Blik. Bank nie zdąży udostępnić tego systemu wraz z debiutem nowej aplikacji ze względu na niedokończony jeszcze proces certyfikacji. Po udostępnieniu Blika przycisk do generowania kodów znajdzie się również na stronie głównej przed zalogowaniem. Początkowo klienci francuskiego banku będą mogli wypłacać Blikiem gotówkę z bankomatów, płacić w internecie oraz w terminalach płatniczych. Na przyszły rok zaplanowano wdrożenie blikowych przelewów P2P, czyli na numer telefonu odbiorcy oraz uproszczone płatności w e-commerce, tzw. one click.

Nowa aplikacja BGŻ BNP Paribas będzie też mieć funkcję umożliwiającą logowanie odciskiem palca zarówno na urządzeniach z systemem Android jak i iOS. Bank testuje również logowanie przy użyciu biometrii twarzy. Jednak ze względu na brak na rynku rozwiązania wystarczająco bezpiecznego, zrezygnowano z wdrożenia tzw. face recognition na obecnym etapie rozwoju aplikacji.

Przeczytajcie także: Revolut spolszczył aplikację mobilną

Jak może wiecie, od dwóch tygodni klienci BGŻ BNP Paribas mogą już korzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych Android Pay. W tym celu muszą pobrać ze sklepu Google Play oddzielną aplikację i powiązać z nią swoją kartę. W przyszłości nie będą musieć tego robić. Przedstawiciele banku zadeklarowali, że na początku przyszłego roku pozwolą na powiązanie swoich kart z Android Pay bezpośrednio z poziomu bankowości mobilnej, podobnie jak to zrobiono w mBanku.

A na koniec jeszcze kilka kwestii technicznych. GOmobile przeznaczone jest tylko dla klientów indywidualnych, a więc firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą mogły z tego rozwiązania korzystać. Aplikacja będzie też wymagała oddzielnej instalacji. Przez pewien czas funkcjonować mają dwie aplikacje, a więc nowa GOmobile i dotychczasowa Mobile Pl@net. Docelowo ta druga zostanie wyłączona, ale na razie nie wiadomo jeszcze kiedy. Natomiast klienci posiadający karty kredytowe wydane przez dawny Sygma Bank będą mogli korzystać z GOmobile po fuzji operacyjnej zaplanowanej na koniec października bieżącego roku. Bank zapowiedział też, że lada moment rozpoczyna prace nad nowym serwisem transakcyjnym w RWD, który zostanie udostępniony w 2018 lub 2019 roku.

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2993 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Tego chyba jeszcze nie było. Będą sprzedawać ubezpieczenia w grach komputerowych?

Play zaprasza na konferencję prasową, w trakcie której chce zaprezentować ubezpieczenia dla graczy

Brytyjska spółka Billona gotowa na PSD II – dostała licencję tamtejszego nadzoru FCA

Billon już wcześniej miał zezwolenie na działalność na Wyspach, ale konieczność ponownej rejestracji wynikała z wdrożenia tam dyrektywy PSD II

Może i narzekacie na banki, ale i tak im ufacie. Rekordowo wysoki poziom reputacji branży w badaniu TNS

Sondaż przeprowadzony w marcu bieżącego roku dowodzi, że poziom zaufania do branży bankowej oraz jej reputacji jest wyższy niż rok temu oraz wyższy w porównaniu z innymi firmami finansowymi

ZBP opublikował standard Polish API. Są dwie metody potwierdzania tożsamości użytkownika

Związek przedstawił standardy w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej

Wreszcie jest Polish API. ZBP na jutro zapowiada publikację standardu w wersji 1.0

Wraz z Polish API Związek Banków Polskich chce też opublikować raport z konsultacji standardu

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

k_A1sJ-jf1U
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.