Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow

Cashless Live - Premium API

Kiedy:

20.05.2020 r.

Miejsce:

online

Szersze otwarcie na potrzeby open bankingu

Większość banków udostępnia podmiotom trzecim, np. fintechom, tzw. open API. Dzięki niemu firmy posiadające odpowiednie zezwolenia wynikające z dyrektywy PSD II mogą uzyskać dostęp do danych bankowych klientów za ich zgodą. Dyrektywa ściśle określa rodzaje usług, które mogą być rozwijane z pomocą otwartego interfejsu. Niektóre banki myślą jednak o tym, by szerzej otworzyć się na możliwości open bankingu i wystawić API w wersji premium. 

Ze strony banku, udostępnienie uniwersalnego API, daje duże możliwości optymalizacji wdrożeń i ułatwia zarządzanie zmianami w systemie. To usprawnia cały proces i pozwala na oszczędności kosztowe i czasowe. W branży finansowej mówi się więc, że API Premium jest szansą na monetyzowanie otwartej bankowości przez same banki.

Jakie usługi w oparciu o to rozwiązanie mogą powstać? Jakie wartości dodane mogą nieść dla klientów? Czy mogą generować dodatkowe źródła przychodów dla banków? Czy mogą być elementem wpływającym na obniżenie kosztów działalności? W jaki sposób podmioty zewnętrzne takie jak fintechy, organizacje płatnicze czy firmy infrastruktury informatycznej mogą pomóc instytucjom finansowym w wykorzystaniu Premium API? To tylko część pytań, na które poszukamy odpowiedzi podczas rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Dyskusji ekspertów o Premum API będzie można przysłuchiwać się już 20 maja. Zapraszamy czytelników do oglądania kolejnego Cashless Live na stronie cashless.pl oraz w mediach społecznościowych. Zachęcamy też do zodawania pytań w trakcie debaty.

Prelegenci

Krzysztof Korus

DLK Legal, Partner

Adrian Kurowski

Dyrektor, Visa w Polsce

Błażej Mika

Wiceprezes, SGB

Dominik Wolski

Dyrektor, Kontomatik

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies