Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow

Cashless Live - Premium API

Kiedy:

20.05.2020 r.

Miejsce:

online

Szersze otwarcie na potrzeby open bankingu

Większość banków udostępnia podmiotom trzecim, np. fintechom, tzw. open API. Dzięki niemu firmy posiadające odpowiednie zezwolenia wynikające z dyrektywy PSD II mogą uzyskać dostęp do danych bankowych klientów za ich zgodą. Dyrektywa ściśle określa rodzaje usług, które mogą być rozwijane z pomocą otwartego interfejsu. Niektóre banki myślą jednak o tym, by szerzej otworzyć się na możliwości open bankingu i wystawić API w wersji premium. 

Ze strony banku, udostępnienie uniwersalnego API, daje duże możliwości optymalizacji wdrożeń i ułatwia zarządzanie zmianami w systemie. To usprawnia cały proces i pozwala na oszczędności kosztowe i czasowe. W branży finansowej mówi się więc, że API Premium jest szansą na monetyzowanie otwartej bankowości przez same banki.

Jakie usługi w oparciu o to rozwiązanie mogą powstać? Jakie wartości dodane mogą nieść dla klientów? Czy mogą generować dodatkowe źródła przychodów dla banków? Czy mogą być elementem wpływającym na obniżenie kosztów działalności? W jaki sposób podmioty zewnętrzne takie jak fintechy, organizacje płatnicze czy firmy infrastruktury informatycznej mogą pomóc instytucjom finansowym w wykorzystaniu Premium API? To tylko część pytań, na które poszukamy odpowiedzi podczas rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Dyskusji ekspertów o Premum API będzie można przysłuchiwać się już 20 maja. Zapraszamy czytelników do oglądania kolejnego Cashless Live na stronie cashless.pl oraz w mediach społecznościowych. Zachęcamy też do zodawania pytań w trakcie debaty.

Prelegenci

Krzysztof Korus

DLK Legal, Partner

Adrian Kurowski

Dyrektor, Visa w Polsce

Błażej Mika

Wiceprezes, SGB

Dominik Wolski

Dyrektor, Kontomatik

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies