Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow

Cashless Live - Przyszłość bankomatów i gotówki w erze postkoronawirusowej

Kiedy:

Piątek, 6 listopada 2020 r.

Miejsce:

online

 Przyszłość bankomatów i gotówki w erze postkoronawirusowej

Pandemia koronawirusa, z którą od wielu miesięcy mamy do czynienia, od początku wpływa na sytuację branży finansowej. Zagrożenie epidemiczne w szczególny sposób dotyka sektora firm zajmujących się obsługą gotówki, w tym bankomatów. Najpierw musiały poradzić sobie z nagłym wzrostem zapotrzebowania na banknoty, a później spadkiem liczby transakcji, wynikającym m.in. z konsumpcji przez konsumentów zapasów gotówki powstałych podczas pierwszej fali pandemii.

Podczas najbliższego odcinka programu Cashless Live postaramy się więc znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie, jaki model utrzymania swoich sieci bankomatów powinny przyjąć banki? W jaki sposób ze spadającą transakcyjnością mogą sobie radzić niezależne sieci bankomatów? W jaki sposób zapobiegać brakom gotówki w maszynach w czasie pików transakcyjnych? Czy rozwiązaniem może być cashback? Czy organizacje płatnicze powinny przemyśleć kwestię wysokości stawek interchange fee od transakcji gotówkowych? Czy lekarstwem na niską dochodowość biznesu może być rozwój sieci wpłatomatów? Wreszcie czy można wyobrażać sobie rozwój płatności bezgotówkowych bez łatwego dostępu do gotówki?

Dyskusję ekspertów będzie można śledzić na żywo w piątek, 6. listopada o godz. 12 bezpośrednio na stronie cashless.pl a także w serwisach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook i YouTube – dostęp będzie otwarty. Partnerami merytorycznymi najbliższego odcinka programu Cashless Live są firmy Euronet oraz IT Card.

Prelegenci

Piotr Kawczyński

Planet Cash, IT Card, Dyrektor Departamentu rozwoju biznesu bankomatowego

Robert Midura

Euronet, Country Manager

Paweł Placzke

PKO BP, Dyrektor Departamentu produktów klienta indywidualnego

Zbigniew Wiśniewski

Fundacja Polska Bezgotówkowa, Wiceprezes

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies