Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Niepokojące statystyki policji: liczba przestępstw w bankowości wzrosła o 100 proc.

W 2015 roku policja stwierdziła ponad 5,2 tys. przestępstw "bankowych" - donosi Bankier.pl. W Pulsie Biznesu o dobrej zmianie w Getinie - zapraszamy na przegląd prasy

Rzeczpospolita

Bezpieczniejszy przelew w internecie

Wzmocnienie bezpieczeństwa płatności elektronicznych jest jednym z głównych motywów reformy regulacji dotyczących usług płatniczych - uważają eksperci. Konieczność ochrony klientów dokonujących płatności za pomocą internetu oraz płatności mobilnych jest silnie zaakcentowana w dyrektywie PSD2. W Polsce w tym zakresie odegra ważna rolę przyjęta w listopadzie ubiegłego roku dyrektywa KNF.

Rzeczpospolita, s. C7

Polskie start-upy pokazały się w Londynie

Na konferencji Finnovate jedną z nagród zdobył serwis Valuto, założony przez twórców portalu Internetowykantor oraz Walutomatu. Finnovate to jedna z czterech najbardziej prestiżowych na rynku finansowym konferencji na świecie.

Rzeczpospolita, s. B8

Puls Biznesu

Kapitałowa i moralna odnowa Getinu

Dobra zmiana zawitała do banku. Zmienia ofertę, wycina nieuczciwych pośredników i sprzedawców, stawia na jakość. Na efekty trzeba jednak poczekać – pisze Puls Biznesu. Zdaniem PB w gdy w styczniu 2015 r. Getin Noble Bank sprzedał siostrzanej spółce Getin Holding 45 proc. akcji Getin Leasing za 145 mln zł, transakcja miała charakter ratunkowy. Chodziło o to, by straty w jaką bank mogłoby wpędzić jednorazowe zaliczenie wyższej składki zaordynowanej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Puls Biznesu, s.4

Bankier.pl

Okradają konta bankowe wykorzystując smishing

Smishing to kolejny termin, z którym powinni zaznajomić się klienci banków. Określa się nim metodę okradania kont bankowych z wykorzystaniem spreparowanej wiadomości sms. Wyraz smishing powstał z połączenia dwóch słów: "sms" i "phishing".

Bankier.pl

Niepokojące statystyki policji: Liczba przestępstw w bankowości wzrosła o 100 proc.

W 2015 roku policja stwierdziła ponad 5,2 tys. przestępstw "bankowych", w tym ponad tysiąc przypadków ataków na e-bankowość. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2015 roku odnotowano 5023 przestępstwa o charakterze bankowym z czego 1117 dotyczyło e-bankowości. Z tej liczby 119 przypadków oznaczono dodatkowym znacznikiem: phishing.

Bankier.pl

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies