Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
API ma już prawie każdy bank. Teraz przyszła pora na Premium API

Zasadność i opłacalność zastosowania rozwiązań typu Premium API to temat najbliższego odcinka Cashless Live

Cashless Live to debata online, w trakcie której poruszane są najważniejsze i najbardziej aktualne tematy dla branży finansowej. Najbliższej dyskusji moderowanej przez redaktora serwisu cashless.pl będzie można przysłuchiwać się już w przyszły czwartek, 20 maja 2021 r. Zaproszeni goście porozmawiają na temat zastosowania i opłacalności korzystania z rozwiązania, nazywanego przez specjalistów Premium API.

Przeczytajcie także: Alior wprowadził Premium API

Otwarta bankowość na polskim rynku zaczyna dojrzewać. Kilkanaście fintechów zdobyło pozwolenie na dostęp do danych bankowych swoich klientów i w oparciu o to oferuje coraz więcej usług. Również banki rozwijają swoje agregatory rachunków, dzięki czemu ich klienci mogą wygodniej niż wcześniej zarządzać finansami oraz otrzymywać ciekawsze oferty i łatwiejsze procesy ubiegania się np. o kredyty.

Choć te usługi wymagają jeszcze dopracowania i rozwoju, to zaczynają się już pojawiać bardziej zaawansowane narzędzia oparte o tzw. Premium API, czyli otwartą bankowość wykraczającą poza obowiązkowe ramy nałożone przez dyrektywę PSD II.

Przeczytajcie także: Visa rusza z programem Crypto API

Jakie usługi w oparciu o to rozwiązanie mogą powstać? Jakie wartości dodane mogą nieść dla klientów? Czy mogą generować dodatkowe źródła przychodów dla banków? Czy mogą być elementem wpływającym na obniżenie kosztów działalności? W jaki sposób podmioty zewnętrzne takie jak fintechy, organizacje płatnicze czy firmy infrastruktury informatycznej mogą pomóc instytucjom finansowym w wykorzystaniu Premium API? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi będą szukać goście Cashless Live.

A podczas najbliższego programu będą nimi: Adrian Kurowski, dyrektor Visy w Polsce, Błażej Mika, wiceprezes Banku SGB oraz Dominik Wolski, odpowiedzialny za rozwój biznesu w fintechu Kontomatik. Jak wspomniałem, najbliższy Cashless Live rozpocznie się w 20 maja o godz. 12. Będzie można go oglądać bezpośrednio na stronie cashless.pl a także w mediach społecznościowych. Partnerem merytorycznym najbliższego odcinka została Visa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies