Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kryptowaluta dogecoin w aplikacji Revolut? Była przez chwilę. W przyszłości wróci, chyba że Musk znów coś wywinie

Revolut prawdopodobnie wycofał dogecoin z aplikacji ze względu na duże wahania kursu tej kryptowaluty po wypowiedziach ekscentrycznego współwłaściciela Tesli

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł, że w aplikacji Revolut można już kupować kryptowalutę dogecoin (obecnie czwarta najpopularniejsza kryptowaluta na świecie). Ja nie mogę jej jednak znaleźć. Również biuro prasowe Revoluta w Polsce twierdzi, że dogecoin nie jest jeszcze dostępny w aplikacji brytyjskiego fintechu, choć niewykluczone, że za chwilę się pojawi. – Chcemy rozszerzać ofertę kryptowalut i możliwe, że dogecoin pojawi się w najbliższej puli – powiedziano mi w biurze prasowym Revoluta.

Natomiast z nieoficjalnych informacji cashless.pl wynika, że dogecoin znalazł się kilka dni temu w wersji beta aplikacji Revolut. Został jednak szybko wycofany w ostatni weekend, gdy o tej kryptowalucie zrobiło się głośno za sprawą kolejnej wypowiedzi ekscentrycznego współwłaściciela Tesli – Elona Muska, i gdy kurs dogecoin zaczął szaleć.

Przeczytajcie także: 80 proc. klientów Revoluta zamierza wyjechać za granicę

Jak wspomniałem, dogecoin to obecnie, pod względem kapitalizacji, czwarta kryptowaluta świata (po bitcoinie, ethereum i binance). Dogecoin powstał w połowie ubiegłej dekady. Źródła podają, że została stworzona dla żartu. W tej kategorii można też rozpatrywać wypowiedzi Elona Muska, który wielokrotnie w przeszłości wspominał o dogecoinie, za każdym razem wywołując duże wahania kursu kryptowaluty.

Na przykład kilka tygodni temu powiedział, że umieści dogecoina na Księżycu, co zwiększyło wycenę tej waluty pięciokrotnie w ciągu kilku dni. Z kolei w miniony weekend w jednym z programów satyrycznych nazwał dogecoina szwindlem, co spowodowało gwałtowne obsunięcie kursu o jedną trzecią, na co zareagował Revolut, wycofując kryptowalutę z bety.

Przeczytajcie także: Revolut już pozwala na wypłatę bitcoinów

Społeczność inwestorów kryptowalutowych powinna się chyba przyzwyczaić do, na pierwszy rzut oka, nieprzemyślanych wypowiedzi szefa Tesli na temat kryptowalut. Dotyczy to nie tylko dogecoina, ale i bitcoina. Kilka tygodni temu Musk zadeklarował, że producent samochodów Tesla będzie przyjmował płatności za auta właśnie w walucie bitcoin. Spotkało się to z krytyczną oceną ekologów, którzy utrzymują, że kopanie bitcoinów generuje dodatkowe emisje dwutlenku węgla. Dziś zaś Musk poinformował, że zawiesza akceptację bitcoinów. Więcej na ten temat w serwisie green-news.pl.

Natomiast dość swawolne podejście Muska do kryptowalut nie zmienia faktu, że rynek takich aktywów wzbudza coraz większe zainteresowanie i dotyczy to także dogecoina. Ostatnio możliwość inwestowania w tę kryptowalutę pojawiła się na platformie eToro, która ma 20 mln użytkowników. W tej sytuacji nie dziwi, że nad wprowadzeniem jej do swojej aplikacji zastanawia się także Revolut.

Fot/ Flickr/Aranami, CC BY 2.0

KATEGORIA
FELIETONY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies