Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy Blue Cash i Express Elixir. W IV kw. 2020 r. przetworzono ich 21,8 mln

Według danych NBP łączna wartość transakcji ekspresowych w obu systemach sięgnęła w ostatnim kwartale ub. roku 21,8 mld zł

Narodowy Bank Polski opublikował raport na temat systemów rozliczeniowych w ostatnim kwartale 2020 roku. Zawarto w nim informacje na temat dwóch popularnych wśród klientów indywidualnych systemów przelewów ekspresowych: Blue Cash oraz Express Elixir. Dane pokazują, że zainteresowanie tymi rozwiązaniami wciąż się zwiększa, a kwartalne wzrosty sięgają kilkunastu procent.

Przeczytajcie także: Nowy bank w systemie mojeID

Bank centralny poinformował, że w IV kwartale poprzedniego roku w systemie Blue Cash zarejestrowano 2,5 mln transakcji o łącznej wartości 2,7 mld zł. W porównaniu z poprzednim kwartałem oznacza to wzrosty odpowiednio o 11 proc. i 14 proc. W systemie, którego operatorem jest spółka Blue Media, wzrosły też średnia dzienna liczba transakcji (o 11 proc. do ponad 27 tys.), średnie dzienne obroty (o 13 proc. do 29,5 mln zł), a także średnia kwota transakcji (o 3 proc. do 1087 zł).

Przeczytajcie także: Verestro wchodzi do Azji

W przypadku systemu Express Elixir w omawianym czasie zanotowano 19,3 mln zleceń o łącznej wartości 19,1 mld zł. W porównaniu z okresem lipiec-wrzesień oznacza to wzrost odpowiednio o 17 proc. i 15 proc. W systemie zarządzanym przez KIR zanotowano wzrost średniej dziennej liczby transakcji (o 17 proc. do ponad 210 tys.) oraz średnich dziennych obrotów (o 15 proc. do 207 mln zł). Jednocześnie spadła średnia kwota transakcji (o 2 proc. do 986 zł).

Po zsumowaniu wyników obu systemów, działających w modelu 24/7/365, okazuje się, że w ostatnim kwartale 2020 roku przetworzyły one 21,8 mln transakcji o łącznej wartości 21,8 mld zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies