Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rynek terminali jest rozdrobniony, ale to się będzie zmieniać

Tak uważa Janusz Bober, prezes Polskich ePłatności w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. W Rzepie także historia Bitcoina, a w Gazecie Wyborczej poradnik jak płacić smartfonem – zapraszamy na przegląd prasy

Rzeczpospolita

Polskie ePłatności chcą zdobyć 25 proc. rynku

Wywiad z Januszem Boberem, prezesem Polskich ePłatności, a w nim między innymi o tym, że rynek płatności bezgotówkowych w 2016 r. nie będzie już rósł w tempie dwucyfrowym oraz o tym, że najszybciej będą się rozwijać płatności online i mobilne.

Rzeczpospolita, str. B9

Światowe banki zaczęły naśladować bitcoina

Chyba każdy słyszał o Bitcoinie. Ochrzczony pierwszą prawdziwą wirtualną walutą zdobył sobie w oczach wielu negatywną sławę. Bitcoin jest podstawową walutą czarnego rynku w internecie - uważa Roman Tyszkowski, dyrektor departamentu architektury w ING Banku Śląskim cytowany przez Rzeczpospolitą. Krótka siedmioletnia historia Bitocina udowadnia, że użyta do jego "wytworzenia" technologia może okazać się przełomowa dla banków.

Rzeczpospolita, str. B11

Gazeta Wyborcza

Czy płacenie smartfonem jest bezpieczne?

Na naszych oczach zaczyna się kolejna rewolucja w płaceniu. Już cztery banki BZ WBK, PKO BP, Bank Pekao SA oraz Getin Bank zaoferowały swoim klientom możliwość zbliżeniowego płacenia smartfonem przy wykorzystaniu chmury obliczenowej. Podczas gdy jeszcze rok temu wymagało to od klientów wizyty w salonie telekomunikacyjnym i wymiany karty SIM, teraz już nie jest to konieczne - dzięki technologii HCE banki mogą oferować możliwość korzystania telefonem z karty płatniczej bez pytania o zgodę telekomu, w którym wykupiono abonament.

Gazeta Wyborcza, s. 21

Bankier.pl

Anonimowe płatności na celowniku Komisji Europejskiej

Do końca czerwca 2016 r. KE ma zaproponować zestaw działań zapobiegających finansowaniu terroryzmu. Prawdopodobnie może to oznaczać koniec kart przedpłaconych na całym kontynencie. W Polsce już nie można ich wydawać.

Banier.pl

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies