Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Moneyback od transakcji kartą z przeznaczeniem na emeryturę. Nowa usługa niemieckiego fintechu i warszawskiego Vodeno

Firma Vantik umożliwi podpięcie karty Mastercard do dowolnego konta bankowego i przyzna 1-proc. moneyback od transakcji, a następnie zainwestuje pieniądze w fundusz emerytalny

Niemiecki fintech Vantik poinformował o nawiązaniu współpracy z organizacją Mastercard oraz warszawską firmą Vodeno. Jej efektem ma być wprowadzenie na rynek w kwietniu tego roku nowej usługi wychodzącej naprzeciw potrzebom starzejącego się społeczeństwa. Użytkownicy Vantikcard będą otrzymywać zwrot w wysokości 1 proc. od transakcji bezgotówkowych. Moneyback będzie trafiał na specjalny fundusz inwestycyjny, w którym będą gromadzone środki na dodatkową emeryturę dla posiadaczy Vantikcard.

Przeczytajcie także: mBank udostępni aplikację Junior dla dzieci

Pieniądze, z których w przyszłości wypłacana ma być dodatkowa emerytura dla klientów Vantik, mają być inwestowane w ETF (rodzaj funduszu odzwierciedlający skład wybranego indeksu i charakteryzujący się niskimi opłatami za zarządzanie).

Z punktu widzenia czytelników cashless.pl informacja jest interesująca nie tylko ze względu na nowatorski charakter nowej usługi, ale także na udział w projekcie zlokalizowanej w Warszawie firmy Vodeno. Przypomnę, że jest ona znana m.in. ze współpracy z zarządzanym przez Wojciecha Sobieraja bankiem Aion, dla którego buduje platformę w nowym modelu subskrypcyjnym. Aion wkrótce ma udostępnić nową ofertę m.in. dla klientów z Polski.

Przeczytajcie także: Nowy bank Wojciecha Sobieraja to Aion

Kartę debetową Mastercard od Vantika będzie można podpiąć do Apple Pay i Google Pay. Będzie mogła być powiązana z rachunkiem płatniczym prowadzonym przez dowolną instytucję, dzięki złożeniu odpowiedniego zlecenia, a wartość transakcji potrącana będzie z rachunku źródłowego za pomocą usługi SEPA direct debit (rodzaj znanego też w Polsce polecenia zapłaty).

Klient w celu uzyskania dodatkowego limitu transakcyjnego będzie mógł skorzystać też z usługi aktywnego sprawdzania danych na rachunku dzięki otwartej bankowości. Taka funkcja, nazywana "decoupled debit/decoupled card", budzi coraz większe zainteresowanie zwłaszcza na rynku niemieckim.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies