Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rzecznik Finansowy alarmuje. Coraz więcej problemów z nieautoryzowanymi transakcjami

Rzecznik zaprasza na webinarium, podczas którego specjaliści opowiedzą o prawach przysługujących poszkodowanym, którzy stracili pieniądze na skutek nieautoryzowanej transakcji bankowej

Rzecznik Finansowy zaprasza klientów banków na bezpłatne webinarium, które odbędzie się w najbliższą środę, 3 marca, o godzinie 18. Podczas spotkania specjaliści z biura Rzecznika opowiedzą o prawach przysługujących poszkodowanym, którzy stracili pieniądze na skutek nieautoryzowanej transakcji bankowej. Osoby zainteresowane udziałem powinny się zarejestrować, wypełniając formularz dostępny pod tym linkiem: Z konta zniknęły pieniądze? Co zrobić, by je odzyskać.

Przeczytajcie także: Klient stracił 140 tys. zł w ramach nieautoryzowanej transakcji, RF składa pozew

Najczęściej, poszkodowani tracą pieniądze na skutek działania oszustów, a ci w okresie pandemii nasilili swoje działania. Więcej osób pada ofiarą przestępstwa, a zarazem częściej pojawiają się problemy z uzyskaniem od banku zwrotu środków z nieautoryzowanej transakcji. Powinny one wrócić na konto klienta nie później niż do końca dnia roboczego następującego po dniu stwierdzenia wystąpienia nieautoryzowanej transakcji lub zgłoszenia tego faktu przez klienta.

Przeczytajcie także: Pekao upraszcza proces reklamacji

– Niestety część banków wciąż nie stosuje się do unijnych i polskich przepisów, które określają zasady postępowania w takich przypadkach. Stąd liczba sporów na tym tle rośnie – mówi Mariusz Jerzy Golecki, Rzecznik Finansowy. W minionym roku otrzymał od klientów 1163 wnioski o interwencję w sporach dotyczących nieautoryzowanych transakcji. To niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. O tym niepokojącym trendzie instytucja alarmowała już we wrześniu zeszłego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies