Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pojawił się nowy format ataku na klientów OLX. Ostrzega przed nim ING Bank Śląski

Celem ataku, przed którym ostrzega ING, jest przejęcie kontroli nad rachunkami lub kartami ofiar

Ataki na klientów OLX trwają co najmniej od kilku miesięcy, czyli od momentu wprowadzenia przez ten serwis płatności elektronicznych. Dotychczas najczęściej przebiegały w jeden sposób. Oszuści sugerowali sprzedającym, że aby mogli odebrać płatność za sprzedawany przedmiot. powinni na stronie otwierającej się z linka podać np. numer karty. Na tę kartę rzekomo miała trafiać należność. W rzeczywistości jednak sprzedający oddawał kontrolę nad kartą złodziejom. Jak się okazuje, teraz pojawił się nowy format ataku na klientów OLX.

Przeczytajcie także: Dwa banki ostrzegają przed atakami na OLX

Z najnowszego ostrzeżenia ING wynika, że oszuści wyłudzają dane kart lub logowania na rachunek bankowy wysyłając do sprzedających linki do fałszywych potwierdzeń płatności. Linki wysyłane są najczęściej za pośrednictwem komunikatorów internetowych takich jak WatshApp, a więc poza systemem OLX. Aby potwierdzenie otworzyć, należy wypełnić formularz wprowadzając numer karty albo login i hasło do konta. Dane tam wprowadzone są przejmowane przez oszustów.

Przeczytajcie także: Nowa usługa dla klientów PZU i Blika

Oszustwa, których ofiarami padają osoby sprzedające przedmioty za pośrednictwem serwisu OLX, to w ostatnim czasie prawdziwa plaga. W zasadzie nie ma tygodnia, by nie ostrzegał przed nimi kolejny z banków. W serwisie cashless.pl pisaliśmy o tym pod koniec stycznia w tekście Oszustwa na OLX coraz większym problemem. Ostrzegają Pekao i Santander. Firma podnosi limit rekompensaty na wypadek fraudu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies