Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej terminali First Data Polcard w Trójmieście. Spółka chwali się wdrożeniami m.in. w pociągach i na dworcach

Nowoczesne terminale płatnicze First Data Polcard zainstalowano także w kampusie Uniwersytetu Gdańskiego

Firma First Data Polcard chwali się nowymi wdrożeniami w Trójmieście. Chodzi m.in. o umowy z Szybką Koleją Miejską oraz Pomorską Koleją Metropolitarną. W ramach tych kontraktów od 1 stycznia bieżącego roku urządzenia z logo Polcard pracują w biletomatach na 27 trójmiejskich dworcach kolejowych. Można w nich kupić bilety na dowolną trasę w Polsce u dowolnego przewoźnika kolejowego.

Przeczytajcie także: Apipay to nowa marka mPOS-ów na polskim rynku

W terminale płatnicze First Data Polcard wyposażeni zostali także kierownicy pociągów oraz konduktorzy obu przewoźników kolejowych. Nowe POS-y stanęły także w kasach dworcowych – łącznie to prawie 200 urządzeń.

Przy okazji wdrożeń wynikających z umów z przewoźnikami kolejowymi z Trójmiasta First Data chwali się także instalacją terminali płatniczych w punktach działających na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Dzięki urządzeniom Polcard bezgotówkowo można opłacać czesne, wnosić opłaty biblioteczne czy regulować należności za posiłki w stołówce studenckiej.

Przeczytajcie także: Revolut chce być bankiem w Wielkiej Brytanii

Z danych udostępnionych serwisowi cashless.pl wynika, że na koniec ubiegłego roku First Data Polcard zarządzała siecią ponad 190 tys. terminali płatniczych. To daje jej, pod względem liczebności urządzeń, drugie miejsce w Polsce. Spółka od niedawna ma nowego właściciela, którym jest amerykańska firma Fiserv. Więcej na temat planów spółki na polskim rynku w wywiadzie z prezesem FDP, dostępnym pod linkiem Prezes First Data Polska: po fuzji z Fiserv nazwa First Data zapewne zniknie z polskiego rynku, ale Polcard pozostanie naszą marką handlową.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies