Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kurierzy DPD dostaną nowe terminale. Potwierdzenia transakcji będą wysyłać mejlem lub SMS-em

Nowe terminale Ingenico zarządzane przez firmę IT Card nie mają drukarki do potwierdzeń płatności

Spółka IT Card, właściciel marki Planet Pay, pod którą oferuje terminale płatnicze, poinformowała o rozszerzeniu współpracy z potentatem na rynku usług logistycznych – firmą DPD Polska. W jej ramach do wszystkich 7 tys. kurierów tej firmy dostarczone zostaną nowe terminale Ingenico mPOS Link 2500. Jedną z cech urządzenia jest brak drukarki i możliwość wysyłania potwierdzeń płatności elektronicznie, mejlem lub SMS-em.

Przeczytajcie także: IT Card rozwija współpracę z bankami spółdzielczymi

– Przez okres czteroletniej współpracy z DPD Polska dowiedzieliśmy się bardzo dużo o specyfice biznesu kurierskiego. Wszystkie te doświadczenia były niezwykle pomocne przy wyborze nowej platformy sprzętowej, a także budowie aplikacji płatniczej, która w tym przypadku została dostosowana do ergonomii pracy kuriera – mówi Adam Matyaszek, wiceprezes IT Card.

Przedstawiciel IT Card dodał, że obecnie obserwowane są dynamiczne zmiany na rynku płatności elektronicznych oraz znaczący wzrost zapotrzebowania na usługi kurierskie, na co wpłynęła m.in. pandemia koronawirusa. IT Card i DPD zdecydowały się więc rozwinąć podjętą w 2016 roku współpracę, by m.in. podnieść bezpieczeństwo pracy kurierów poprzez umożliwienie obsługiwanym przez nich klientom płatności bezdotykowych.

Przeczytajcie także: Planet Cash rozwija sieć bankomatów w Chorwacji

W ręce kurierów DPD Polska trafiło już 5 tys. terminali mPOS. Docelowo, do końca stycznia 2021 roku, firma będzie dysponowała 7 tys. urządzeń tego typu. mPOS Link 2500 jest pierwszym wdrożeniem urządzenia mPOS w IT Card oraz pierwszym urządzeniem z gamy Ingenico, które zostało udostępnione masowo klientom IT Card.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies