Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas wprowadza ofertę dla dzieci w wieku poniżej 13 lat. Poznajcie konto i kartę Samodzielniaka

BNP Paribas jest kolejnym już na polskim rynku bankiem, który chce obsługiwać najmłodszych klientów

BNP Paribas opublikował nową tabelę opłat i prowizji, w której anonsuje wprowadzenie do oferty Samodzielniaka. To pakiet złożony z konta, karty oraz dodatkowego rachunku powiązanego z tą kartą. Z cennika BNP Paribas wynika, że nowa oferta przeznaczona jest dla dzieci, które będą mogły korzystać z konta i karty, oraz rodziców, którzy za pomocą rachunku powiązanego z tą kartą będą mogli kontrolować wydatki swoich pociech.

Biuro prasowe BNP Paribas na razie nie zdradza szczegółów oferty i odsyła do komunikatu prasowego, który ma się pojawić w ciągu kilku najbliższych dni. Jednak na podstawie zapisów w nowym cenniku banku można wnioskować, że oferta kierowana jest do dzieci w wieku poniżej 13 lat. Świadczyć o tym może fakt, że w pakiecie znajduje się konto rodzica, powiązane z kartą Samodzielniaka. Taka konstrukcja produktu wynika z przepisów, które uniemożliwiają formalnie świadczenie usług najmłodszym dzieciom i stosowana jest przez konkurencyjne instytucje, które również oferują konta dla maluchów młodszych niż 13-letnie.

Przeczytajcie także: BNP Paribas zapowiedział zwolnienia grupowe

Prowadzenie konta Samodzielniaka i powiązanego z kartą Samodzielniaka rachunku rodzica jest bezpłatne. Podobnie jak przelewy realizowane przez serwis elektroniczny. Przelew natychmiastowy kosztuje 5 zł. Darmowe jest także wydanie i możliwość korzystania z karty. Płacić będzie trzeba tylko za tzw. Mikrokartę – 1 zł miesięcznie. Zakładam, że takim mianem bank może określać np. naklejkę zbliżeniową albo inny gadżet płatniczy.

Za pomocą karty Samodzielniaka będzie można za darmo wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłacać w urządzeniach zlokalizowanych w oddziałach banku. W przyszłości być może będzie można też korzystać z wpłatomatów Euronetu i Planet Cash poza oddziałami instytucji, a wówczas prowizja od takich transakcji będzie wynosić 0,5 proc. (min. 10 zł).

Przeczytajcie także: Kredyty BNP Paribas w Comperia Raty

Z nowego cennika BNP Paribas wynika ponadto, że posiadacze konta Samodzielniaka będą mogli korzystać z Blika. Wypłaty gotówki za pomocą tego systemu z bankomatów zlokalizowanych poza oddziałami banku mają kosztować 5 zł. To sugeruje, że posiadacze Samodzielniaków będą mogli zarządzać nimi za pomocą aplikacji mobilnej.

I to na razie tyle na temat Samodzielniaków, ile udało mi się wyczytać w nowym cenniku BNP Paribas. Gdy bank opublikuje komunikat prasowy, napiszę kolejny tekst. Warto jeszcze przypomnieć, że BNP Paribas jest kolejną już instytucją finansową działającą na polskim rynku, która zdecydowała się wprowadzić do oferty produkty dla najmłodszych klientów. Wcześniej zrobiły to np. ING, mBank, Pekao czy Revolut. Natomiast prekursorem w tej dziedzinie był PKO BP.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies