Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna firma z dostępem do danych z rachunków bankowych. Zezwolenie od KNF uzyskał właśnie KG-Tech

KG-Tech należy do grupy Kaczmarski, w której skład wchodzą m.in. KRD BIG, Rzetelna Firma czy Kaczmarski Inkasso

W prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestrze dostawców świadczących wyłącznie usługę dostępu do informacji o rachunku pojawił się nowy podmiot. To zarejestrowana we Wrocławiu spółka KG-Tech. Firma jest czwartym podmiotem na tej liście, wcześniej ten rodzaj zezwolenia na dostęp do danych o rachunkach bankowych uzyskały Kontomatik, Banqware i Ramp Link.

Przeczytajcie także: Stocard staje się narzędziem płatniczym

KG-Tech należy do grupy Kaczmarski (dawniej: KRD), która specjalizuje się w zarządzaniu należnościami i świadczeniu usług finansowych przedsiębiorcom. Wśród podmiotów należących do grupy znajdują się m.in. Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej, spółka zarządzająca programem certyfikacyjnym Rzetelna Firma, firma obsługująca wierzytelności Kaczmarski Inkasso czy zajmujące się sprzedażą ubezpieczeń EASYinsure.

Przeczytajcie także: ZEN oficjalnie wchodzi na rynek

W rejestrze, do którego trafił właśnie KG-Tech, znajdują się instytucje, które na podstawie zezwolenia KNF mogą świadczyć usługi oparte o dane zebrane na rachunkach bankowych swoich klientów. Usługi te, określane skrótem AIS, reguluje dyrektywa PSD II wprowadzająca w życie ideę otwartej bankowości. KG-Tech i pozostałe trzy firmy znajdujące się w rejestrze to oczywiście nie jedyne podmioty, które mogą oferować usługi wykorzystujące open banking. Takie uprawnienia mają również same banki, a także mogą je otrzymać fintechy posiadające licencję krajowej instytucji płatniczej czy instytucji pieniądza elektronicznego.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies