Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank dodany do agregatora rachunków w Santanderze. Jest już tam osiem banków

Santander umożliwia też zlecanie przelewów z rachunków w innych bankach za pośrednictwem własnego serwisu transakcyjnego

Santander poinformował o rozszerzeniu listy banków, których klienci mogą dodawać rachunki do agregatora kont dostępnego w serwisie internetowym tej instytucji. Od teraz jest już tam osiem banków. Do Aliora, BNP Paribas, ING, Millennium, Pekao, PKO BP i T-Mobile Usług Bankowych dołączył właśnie mBank. Santander umożliwia też posiadaczom rachunków w wyżej wymienionych instytucjach inicjowanie przelewów za pomocą własnego serwisu transakcyjnego.

Przeczytajcie także: Santander ogłosił zwolnienia grupowe

Santander jest jednym z kilku banków w Polsce, które oferują już klientom usługi z zakresu otwartej bankowości. Ich wprowadzenie było możliwe dzięki implementacji dyrektywy PSD II. Celem zmian jest zwiększenie konkurencyjności na rynku usług finansowych poprzez umożliwienie tzw. podmiotom trzecim, a więc np. fintechom, dostępu do danych na rachunkach bankowych.

Na razie agregatory rachunków bankowych a w szczególności usługi umożliwiające zlecanie przelewów charakteryzują się słabą funkcjonalnością. Dość powiedzieć, że aby operację przeprowadzić i tak trzeba zalogować się do banku, z konta którego chce się wykonać przelew, i potwierdzić go oddzielnym hasłem z SMS-a albo mobilną autoryzacją. W tej sytuacji agregatory rachunków pozostają raczej ciekawostką niż elementem oferty, który decydowałby o wyborze banku.

Przeczytajcie także: Santander zwiększa funkcjonalność open bankingu

Jednak zdaniem niektórych specjalistów ich popularność w Polsce będzie rosła. – Polska jest w czołówce krajów rozwijających usługi związane z open bankingiem. Szacuje się, że do końca 2022 osiągniemy poziom miesięcznych wywołań open banking API taki, jaki ma dziś Wielka Brytania, która jest liderem w tym obszarze – uważa Radosław Kontak-Grzęda, dyrektor biura innowacji i programów transformacyjnych w Santander Bank Polska.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies