Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mniejsze banki w ślad za dużymi też podnoszą opłaty. Nowy cennik ogłosił Toyota Bank. Podwyżki nawet o 200 proc.

Nowe ceny Toyota Banku wejdą w życie z końcem listopada bieżącego i 8 stycznia przyszłego roku

Toyota Bank Polska, jeden z najmniejszych banków na polskim rynku, opublikował nowy cennik dla klientów indywidualnych, który częściowo zacznie obowiązywać 30 listopada bieżącego roku a częściowo 8 stycznia przyszłego roku. Jak można się domyślić, zmiany nie są korzystne dla posiadaczy kart czy rachunków. W niektórych pozycjach zaanonsowano podwyżki aż o 200 proc.

Przeczytajcie także: Biometria w Toyota Banku

Tak więc nowe stawki najmocniej odczują osoby starające się o finansowanie w Toyota Banku. Prowizja za przyznanie i odnowienie a także zmianę limitu linii kredytowej wzrośnie z obecnego 1 proc. do 3 proc. Natomiast z 4 do 8 proc. podniesiona zostanie prowizja za udzielenie kredytu Comfort Pay w wariancie podstawowym.

TBP podnosi także opłaty związane z wydawaniem i obsługą kart kredytowych. I tak opłata za wydanie oraz używanie karty w drugim i każdym kolejnym roku wynosi obecnie w przypadku kart Black Pearl, Ice Rose i Toyota More 60 zł a wzrośnie do 90 zł. Ta sama opłata w przypadku karty Double Gold wynosi dziś 120 zł a podskoczy do 180 zł. Opłata za wydanie karty dodatkowej wynosi dziś odpowiednio 30 zł i 60 zł a będzie wynosić 45 zł i 90 zł. Opłata za zmianę limitu kredytowego w karcie zostanie podniesiona z 20 zł do 30 zł.

Wreszcie obsługa karty w sytuacji braku aktywności (min. 4 transakcje miesięcznie), wynosi dziś 4 zł lub 5 zł a będzie wynosić 8 zł lub 10 zł, w zależności od wariantu karty.

Przeczytajcie także: Toyota Bank udostępnia płatności Google Pay

Przy okazji TBP wprowadził nową usługę, czyli możliwość wypłaty gotówki w oddziale, realizowaną w placówce Citi Handlowego przy ul. Traugutta w Warszawie. Transakcja w kwocie do 50 tys. zł będzie obciążona prowizją w wysokości 0,4 proc. plus 100 zł. Wypłaty wyższych kwot będą wiązać się z prowizją w wysokości 0,4 proc. plus 519 zł.

Toyota Bank nie jest oczywiście pierwszym bankiem, który w ostatnim czasie zdecydował się podnieść ceny. Niedawno nowe tabele opłat i prowizji z podwyżkami ogłosiły m.in. Santander, ING czy BNP Paribas. Wszystkie tego rodzaju decyzje tłumaczone są m.in. pogarszającą się zyskownością sektora bankowego, który zmaga się z niskimi stopami procentowymi i rosnącym ryzykiem kredytowym.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies