Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro przeprasza się z gotówką. Zamówienia w abonamencie Smart będzie można opłacać przy odbiorze

Nowa usługa wejdzie do oferty Allegro 2 listopada. Przez kolejne cztery miesiące płatności w ramach Smart za pobraniem, w tym gotówkowe, będą bezpłatne

Firma Allegro poinformowała o planowanej na 2 listopada bieżącego roku zmianie regulaminu swoich usług. Nowości dotyczą m.in. programu lojalnościowego Smart (abonament w ramach którego nie płaci się dodatkowo za dostawę przesyłek). Obecnie aby skorzystać ze Smarta, należy z góry opłacić przesyłkę przelewem typu pay by link, Blikiem czy kartą. Od przyszłego miesiąca nie będzie to już konieczne.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza program Smart dla studentów

Zgodnie z informacją przekazaną przez Allegro klienci zyskają możliwość zamawiania przesyłek w ramach Smart z płatnością przy odbiorze. Płatność będzie można zrealizować kartą lub gotówką. Za skorzystanie z takiej usługi pobierana będzie dodatkowa opłata w wysokości 3,99 zł. Allegro przygotowało jednak promocję, w ramach której przez cztery miesiące, a więc do końca lutego przyszłego roku, opcja płatności za pobraniem w ramach Smart będzie darmowa. Za wystawienie ofert z możliwością płatności przy odbiorze u kuriera 3,99 zł na rzecz Allegro płacić będą też sprzedawcy. Za płatności w punkcie odbioru sprzedawcy nie będą dodatkowo obciążani tą kwotą.

Allegro przygotowuje się także na wypadek bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W związku z tym spółka umieści w nowym regulaminie zapisy dotyczące sprzedawców z Wysp, gwarantujące im brak opóźnień w wypłatach środków zgromadzonych na koncie w Allegro Finanse. Obecnie czasowe opóźnienie wypłat dotyczy wszystkich sprzedających spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Przeczytajcie także: Allegro zaliczyło rekordowy debiut na giełdzie

Kolejna zmiana dotyczy możliwości dostawy paczek także w soboty. Z informacji Allegro wynika, że nowość dotyczyć będzie zakupów w ramach abonamentu Smart zamawianych do paczkomatów i punktów odbioru UPS. Paczki z datą dostawy na poniedziałek, które sprzedający wyśle w piątek, mogą zostać dostarczone już w sobotę. Tego rodzaju dostawa w ramach Allegro Smart będzie darmowa. Operator platformy zaprzestanie też pobierania 20-groszowej opłaty za wymianę punktów lojalnościowych (monet) na kupon zniżkowy.

Tymczasem do Sądu Okręgowego w Poznaniu miał trafić pozew o unieważnienie transakcji zakupu przez Allegro spółki eBilet, do czego doszło wiosną ubiegłego roku. Pozew złożył założyciel portalu eBilet – Piotr Krupa-Lubański. Biznesmen utrzymuje, że inwestorzy, którzy sprzedali udziały w eBilet firmie Allegro, wcześniej weszli w ich posiadanie w sposób nielegalny. Więcej na ten temat możecie przeczytać np. w serwisie Business Insider. Przypomnę, że za 80 proc. udziałów w eBilet Allegro zapłaciło 96 mln zł.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies