Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poczet "pay"-ów w Polsce, czyli najważniejsze usługi dostępne nad Wisłą z "pay" na końcu. To zaskakujące, ile ich jest

Na polskim rynku jest już ponad 20 "pay"-ów, działających w różnych obszarach branży płatniczej

Na całym świecie jak grzyby po deszczu wyrastają różnego rodzaju usługi i firmy działające w branży płatniczej, których nazwy zawierają końcówkę "pay". Ogromna kariera wszelkiej maści "pay"-ów rozkwitła, gdy kilka lat temu amerykańskie koncerny technologiczne, takie jak Apple czy Google, wprowadziły własne systemy do płatności mobilnych Apple Pay i Google Pay. Od tego czasu regularnie pojawiają się nowe rozwiązania płatnicze, których nazwy często zawierają końcówkę "pay".

Przeczytajcie także: Zobaczcie, jak branża finansowa inspiruje radiowców

Również i polski rynek obfituje w tego rodzaju usługi. W tabeli, jaką znajdziecie pod tekstem, umieściliśmy ponad 20 różnych firm oraz marek ze słowem "pay" na końcu nazwy. Z najciekawszych "pay"-ów, jakie się ostatnio w Polsce pojawiły, można wymienić choćby Yanosik Pay czy Allegro Pay a wcześniej – Autopay. Zakładam, że lista jest niepełna. Polska branża płatnicza należy do tych najbardziej dynamicznych i zapewne w najbliższym czasie usłyszeć będzie można o kolejnych "pay"-ach, które już kiełkują gdzieś w zaciszu biur lub mieszkań.

Przeczytajcie także: Datkomat Mastercarda już działa

Oczywiście przygotowane przez serwis cashless.pl zestawienie "pay"-ów to tylko zabawa słowami. Fakt, że jakaś firma funkcjonuje w branży płatniczej a jej nazwa nie zawiera końcówki "pay", w żaden sposób nie ujmuje jej działalności czy oferowanym przez nią usługom. Co ciekawe na rynku jest też wiele firm, których nazwy zawierają człon "pay", ale nie znalazły się w dzisiejszym zestawieniu, bo umieszczono go na początku, jak np. PayTel, PayU czy Paybynet. Ich też jest zaskakującą dużo. Wkrótce będziecie mogli poznać je wszystkie – znajdą się w zupełnie nowym raporcie cashless.pl, pt. Mapa Polskich Płatności. Jego premiera już na początku przyszłego roku.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies