Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander rozwija otwartą bankowość. Od dziś pozwala zlecać przelewy m.in. z PKO i Aliora

Santander jest drugim bankiem na polskim rynku, po Millennium, który w ramach usług open bankingu umożliwia zlecanie przelewów

Zgodnie z deklaracją sprzed kilku tygodni Santander wprowadził funkcję zlecania za pomocą własnego serwisu transakcyjnego przelewów z rachunków prowadzonych w innych bankach. Na liście instytucji, których klienci mogą w serwisie Santandera wykonywać przelewy, są: Alior i T-Mobile Usługi Bankowe a także Pekao i PKO BP.

Przeczytajcie także: Citibank w otwartej bankowości

Jak wspomniałem wcześniej, Santander jest drugim bankiem na polskim rynku, który w ramach otwartej bankowości pozwala na zlecanie za pomocą swojego serwisu transakcyjnego przelewów z rachunków prowadzonych przez inne instytucje. Drugim takim bankiem jest Millennium.

Natomiast najpopularniejszą w Polsce usługą z zakresu open bankingu pozostaje agregacja rachunków prowadzonych przez różne instytucji w jednym systemie. Agregacja, czyli możliwość wglądu w historię transakcji oraz aktualne saldo kont. Do agregatora prowadzonego przez Santandera dodawać można rachunki z Aliora i TMUB, BNP Paribas, Pekao i PKO BP. Wkrótce ma to być także możliwe z rachunkami prowadzonymi przez mBank.

Przeczytajcie także: Centrum handlowe wykorzystuje usługi open banking

Otwarta bankowość to nowa sfera usług finansowych wprowadzona unijną dyrektywą PSD II. Zakłada możliwość udzielenia dostępu do danych rachunków bankowych tzw. podmiotom trzecim, a więc np. fintechom. W Polsce prym we wdrażaniu usług open bankingu wiodą same banki. Kwestia ta będzie tematem zbliżającego się programu Cashless Live, ktory będzie można oglądać w piątek 9 października o godz. 12. Partnerami merytorycznymi najbliższego odcinka Cashless Live są firmy KIR i Visa. Więcej na ten temat w tekście Otwarta bankowość to burza w szklance wody czy korzyści dla banków, fintechów i klientów? Kolejny Cashless Live już 9 października.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies