Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ergo Hestia wykorzysta technologię blockchain do rozliczeń z klientami. Dostawcą rozwiązania jest fintech Billon

Ubezpieczyciel wdraża pilotażowo usługę błyskawicznych płatności na rzecz klientów, bez znajomości ich numerów kont bankowych

Ergo Hestia we współpracy z fintechem Billon wprowadza rozwiązanie, które umożliwia natychmiastowe przekazanie klientom pieniędzy bez znajomości numerów ich kont bankowych. Opiera się ono na technologii blockchain. Na razie trwa pilotaż nowej usługi.

Przeczytajcie także: Billon i Syneriz wprowadzają usługę Bezpieczny Dokument

Udogodnienie jest przeznaczone m.in. dla klientów, którym należy się zwrot składki np. za niewykorzystany okres ubezpieczenia po sprzedaży auta. Dzięki wprowadzanej usłudze, bazującej na pieniądzu elektronicznym, wystarczy do tego numer telefonu. – Rozwiązanie jest intuicyjne, cały proces po stronie klienta trwa minutę i pozwala zadecydować, gdzie trafią zwracane mu środki – mówi Oskar Jedynasty, dyrektor Działu Automatyzacji w Departamencie IT Ergo Hestii. Klient może sam określić sposób wypłaty środków, np. za pomocą rachunku płatniczego prowadzonego przez dowolną instytucję.

Przeczytajcie także: Billon i Raiffeisen zaczynają pracę nad platformą tokenizacyjną

Blockchainowe narzędzie opiera się na usłudze zapewnianej przez Billon Solutions, fintech, o którym wielokrotnie mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Billon to pierwszy i jak na razie jedyny podmiot, który uzyskał w Polsce licencję instytucji pieniądza elektronicznego wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Cyfrowe złotówki zapisywane są w opracowanej przez Billon technologii rozproszonego rejestru, która w odróżnieniu od innych systemów blockchain, umożliwia transakcje rzeczywistymi walutami, emitowanymi przez banki centralne.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies