Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU GO zadba o bezpieczeństwo kierowców flotowych. PZU udostępnia swój system alarmowy kolejnej grupie klientów

Właściciele flot mogą zadbać o bezpieczeństwo swoich kierowców, przy okazji monitorując ich styl jazdy

PZU udostępniło swoje rozwiązanie PZU GO klientom flotowym. Do tej pory mogli z niego korzystać tylko klienci indywidualni. Teraz firmy przewozowe przy okazji będą mogły sprawdzić, czy ich pracownicy jeżdżą bezpiecznie.

Przeczytajcie także: Uniqa wprowadza platformę iUNIQA dla klientów z sektora mieszkalnego

Przypomnijmy, że PZU GO to system ratunkowy, który umożliwia szybkie powiadomienie służb o wypadku. Wykorzystuje informacje zbierane przez beacon, który umieszcza się na przedniej szybie pojazdu. Jeśli urządzenie wykryje przeciążenia sugerujące, że doszło do wypadku, powiadamia o tym centrum alarmowe, które podejmuje próbę kontaktu z kierowcą. Jeśli kierowca nie odbierze telefonu, PZU przekazuje informacje o możliwym wypadku i lokalizacji auta służbom ratunkowym. Dostęp do PZU GO można uzyskać przy okazji zakupu assistance PZU Pomoc w Drodze, a jednorazowa opłata za beacon wynosi 49 zł.

Przeczytajcie także: System ratunkowy PZU GO już dostępny. Można go mieć za 49 zł

PZU GO zbiera również informacje o stylu jazdy kierowców. Ubezpieczyciel nie wykorzystuje na razie tych danych i nie oferuje polis na nich opartych. Informacje te mogą jednak być ciekawe dla samego klienta – czy to indywidualnego, czy teraz również dla zarządcy floty. Znając dane z PZU GO można poprawić swój styl jazdy. Z kolei klient flotowy zyskuje wiedzę na temat tego, jak jeżdżą jego pracownicy. Pod uwagę brane są m.in. prędkość, sposób hamowania czy przyśpieszania.

Urządzenie jest przeznaczone do stosowania w samochodach osobowych. Zatem póki co floty pojazdów ciężarowych nie będą mogły skorzystać z tego rozwiązania.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies