Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny fintech z licencją na usługi open bankingu. Polskie Finnovative Solutions otrzymało zgodę od Banku Litwy

Finnovative Solutions jest spółką zależną Savangardu, chcącą specjalizować się w produktach związanych z otwartą bankowością

Spółka Finnovative Solutions otrzymała od Banku Litwy licencję na świadczenie usług w dwóch obszarach związanych z otwartą bankowością: AIS i PIS. Zamierza je udostępniać klientom w krajach Unii Europejskiej. AIS (Account Information Service) to usługa dostępu do danych bankowych umożliwiająca oferowanie np. agregatorów rachunków osobistych, a PIS (Payment Initiation Service) pozwala inicjować płatności z kont bankowych.

Przeczytajcie także: Pięć wywiadów na pięciolecie cashless.pl

Finnovative Solutions jest spółką zależną Savangardu, który od ponad 15 lat dostarcza usługi i rozwiązania IT klientom w Polsce i za granicą. Należący do niego fintech chce specjalizować się w produktach z zakresu otwartej bankowości. To idea możliwa dzięki dyrektywie PSD II. Zgodnie z tą regulacją zewnętrzne firmy, np. fintechy takie jak Finnovative Solutions, za zgodą klientów mogą uzyskać dostęp do ich rachunków prowadzonych przez inne instytucje finansowe, w tym banki.

Przeczytajcie także: mPay chce wykorzystać open banking

Finnovative Solutions to kolejna polska firma, która o przepustkę do otwartej bankowości starała się na Litwie. Również Kontomatik pierwszy polski fintech ze zgodą na świadczenie usługi AIS – licencję zdobył właśnie od litewskiego nazdzoru, a niespełna rok później jako pierwszy podmiot znalazł się w odpowiednim rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Obecnie licencją na świadczenie usług AIS dysponują także Banqware i Ramp Link. Zgodę na dostarczanie różnych usług zarówno AIS czy PIS mają także licencjonowane w Polsce instytucje płatnicze: Paymento, PayPro (operator Przelewy24), PayU, Blue Media, eCard, Profeskasa i Tpay.

Otwarta bankowość będzie przedmiotem dyskusji podczas zbliżającego się piątego odcinka programu Cashless Live, który odbędzie się 9 października. Partnerem wydarzenia został KIR. Wkrótce w serwisie cashless.pl więcej na ten temat.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies