Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Insurtech Tensorflight zwyciężył w polskiej edycji ITC DIA World Tour. Zaprezentuje się podczas globalnego wydarzenia

Tensorflight to polski insurtech pomagający ubezpieczycielom w wycenie wartości nieruchomości

Insurtech Tensorflight wygrał startup pitch w ramach polskiej edycji ITC DIA World Tour. ITC (Insurtech Connect) i DIA (Digital Insurance Agenda) to jedne z największych konferencji poświęconych nowym technologiom w ubezpieczeniach. W tym roku, zamiast tradycyjnych imprez w Las Vegas, Monachium i Amsterdamie, konferencje będą się odbywały online, a główne wydarzenia są poprzedzone cyklem regionalnych spotkań. Gospodarzem polskiego przystanku na trasie World Tour była Astorya.vc.

Przeczytajcie także: Europa i Protect.me z ubezpieczeniami dla graczy

W ramach pitchu, prowadzonego przez Jana Kastorego, współzałożyciela Astorya.vc, zaprezentowało się pięć starupów: Quantee, Tensorflight, Protect.me, hiPRO, Hero Labs. Organizatorzy zdecydowali się wyróżnić insurtech Tensorflight, który będzie miał okazję zaprezentować się na arenie międzynarodowej podczas głównej części konferencji.

Tensorflight pomaga ubezpieczycielom w ocenie stanu nieruchomości przyjmowanej do ubezpieczenia i ryzyka z nią związanego. Wykorzystuje w tym celu zdjęcia satelitarne, lotnicze oraz wykonywane z ulicy, które są analizowane w oparciu o mechanizmy sztucznej inteligencji. Pod uwagę brane są informacje dotyczące m.in. lokalizacji, konstrukcji budynku, jego stanu, typu dachu, rodzaju materiałów budowlanych, a także zagrożenia powodziowego czy pożarowego na danym terenie. W ten sposób dostarcza ubezpieczycielom ustrukturyzowane dane na temat nieruchomości, bez konieczności przeprowadzania osobistej inspekcji w miejscu ubezpieczenia. Insurtech działa głównie na rynku amerykańskim.

Przeczytajcie także: Uniqa zaoferuje ratalne płatności za składkę dzięki współpracy z hiPRO

Pozostałe startupy również wspierają rynek ubezpieczeniowy. Quantee oferuje platformę ułatwiającą pracę aktuariuszy dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji. Protect.me to dostawca technologii upraszczającej współpracę między ubezpieczycielami a dostawcami innych usług, specjalizujący się w mikroubezpieczeniach. Dzięki hiPRO klienci ubezpieczycieli mogą korzystać z wygodnych płatności ratalnych. A Hero Labs przygotowało urządzenie monitorujące przepływ wody w domu, aby wykrywać wszelkie nieszczelności i chronić nieruchomość przed zalaniem.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies