Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior wprowadza podwyżki dla klientów firmowych. Rosną m.in. prowizje za płatności kartami

Ogłoszone właśnie przez Aliora podwyżki wchodzą w życie w połowie września i obejmują klientów firmowych ze wszystkich segmentów

Jeden z czytelników serwisu cashless.pl, będący jednocześnie klientem Aliora, doniósł o zapowiedzianych właśnie przez bank zmianach w tabeli opłat i prowizji, jakie zaczną obowiązywać od połowy września. Zmiany dotyczą firm z różnych segmentów, a większość z nich jest niestety niekorzystna dla klientów, bo oznacza podwyżki.

Przeczytajcie także: Jest już nowa aplikacja Alior Mobile

Wśród tych, które rzucają się w oczy po pierwszej lekturze nowego cennika dla firm mikro, małych, średnich i korporacji jest wzrost opłaty za prowadzenie rachunku z 36 do 150 zł. Dodatkowo Alior wprowadza prowizję z tytułu salda przekraczającego na wszystkich rachunkach 400 tys. euro w wysokości jednej dwunastej stawki Euribor 1M miesięcznie.

Drożeją także różnego rodzaju transakcje związane z wpłatami i wypłatami gotówki. Na przykład wpłaty we wpłatomatach Planet Cash z 0,25 proc. min. 3 zł na 0,5 proc. min. 6 zł a wpłaty własne w kasach banku z 0,4 proc. min. 6 zł na 0,6 proc. min. 25 zł. Drożeją także przelewy, np. zewnętrzne realizowane przez internet z 2 zł na 2,5 zł a przelewy ekspresowe z 9 zł aż na 15 zł.

Przeczytajcie także: Ponad pół miliarda złotych straty Aliora

W cenniku Aliora dla firm pojawia się także mnóstwo nowych pozycji. Na przykład zmiana warunków umowy w jej trakcie będzie kosztować 30 zł, podobnie jak przedłużenie obowiązujących dotąd indywidualnie wynegocjowanych warunków (to ponoć bardzo częsta praktyka) na kolejny okres. Jeśli zaś zdecydujecie się zrezygnować z usług Aliora w okresie do sześciu miesięcy po tym, gdy korzystaliście z indywidualnych warunków cenowych, zapłacicie 100 zł.

Z ciekawych zmian w cenniku Aliora dla firm zwróciłem też uwagę na prowizje od transakcji wybranymi kartami debetowymi. Bank podnosi np. z 1,1 proc. na 1,3 proc. opłatę od płatności bezgotówkowych oraz za wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych z 1 proc. min. 5 zł na 4 proc. min. 5 zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies