Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nest dołącza do rynkowego standardu. Bank udostępnił Blika

Nest znalazł się tym samym w grupie kilkunastu banków komercyjnych działających na polskim rynku, która oferuje klientom płatności Blik

Nest poinformował o udostępnieniu klientom płatności mobilnych Blik. Za jego pomocą mogą płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz wypłacać i wpłacać pieniądze w bankomatach i wpłatomatach. Jak podaje biuro prasowe banku, funkcja powinna być już dostępna dla wszystkich klientów instytucji, gdyż znalazła się w aktualizacji apki, którą wprowadzono do marketów w lipcu.

Przeczytajcie także: Blik wkrótce w trzech kolejnych bankach

Nest udostępniając klientom Blika dołączył do grupy kilkunastu banków komercyjnych i kilkuset instytucji spółdzielczych z BPS i SGB, które pozwalają swoim klientom na korzystanie z tej formy płatności. W najbliższym czasie system trafi do aplikacji mobilnych kolejnych banków. Umowy ze spółką Polski Standard Płatności (operator Blika) podpisały już takie instytucje jak Idea, Bank Pocztowy oraz Krakowski Bank Spółdzielczy. Więcej na ten temat w tekście Wkrótce trzy kolejne banki zaoferują Blika. Ich nazwy zdradzono w sprawozdaniu zarządu firmy za ubiegły rok.

Przeczytajcie także: Blik zaprezentował statysyki za II kw. 2020 r.

Tymczasem popularność Blika w Polsce szybko rośnie. W okresie od kwietnia do czerwca 2020 r. użytkownicy systemu wykonali za jego pomocą 97,4 mln różnego rodzaju operacji. To jest o 97 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku i więcej niż w całym roku 2018. W rezultacie średnia dzienna liczba transakcji po raz pierwszy przekroczyła milion i w II kw. wynosiła 1,07 mln. Wartość wszystkich operacji Blikiem wyniosła w tym okresie bez mała 13,2 mld zł, a liczba aktywnych użytkowników systemu przekroczyła 5,4 mln.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies