Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta, Blik a teraz... Nowy i zupełnie bezdotykowy sposób wypłaty gotówki z bankomatów

Z rozwiązania wykorzystującego aplikację mobilną i kody QR mogą korzystać klienci pierwszych banków spółdzielczych

Novum, firma, która dostarcza oprogramowanie m.in. do banków spółdzielczych, pochwaliła się wdrożeniem zupełnie nowego na polskim rynku procesu wypłaty gotówki z bankomatów. Dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnej i kodu QR wyświetlanego na ekranie bankomatu, gotówkę można podjąć bez dotykania ekranu czy klawiatury tego urządzenia. Oprócz tego więc, że transakcja trwa krócej niż przy wykorzystaniu karty lub Blika, ma być bezpieczniejsza z punktu widzenia ryzyka zakażenia np. koronawirusem.

Przeczytajcie także: Rekord we wpłatomatach w II kw. 2020 r.

Nowe rozwiązanie jest dostępne dla klientów wybranych banków spółdzielczych z grupy BPS i SGB w ich własnych bankomatach. Aby z niego skorzystać, należy używać aplikacji mobilnej Nasz Bank z funkcją smartKARTA. Novum deklaruje, że aktualnie trwają wdrożenia nowej usługi w 150 bankach spółdzielczych w kraju. Pierwszą instytucją, która ją zaimplementowała, był Bank Spółdzielczy z Łukowa. Rozwiązanie ma pozwalać nie tylko na wypłaty, ale także wpłaty gotówki bezpośrednio na rachunki bieżące, z czasem księgowania liczonym w sekundach.

Przeczytajcie także: 10 tys. bankomatów obsługuje wypłaty zbliżeniowe

Jak to działa w praktyce? Transakcja definiowana jest w aplikacji mobilnej, a ekran bankomatu służy wyłącznie do potwierdzenia transakcji, poprzez zeskanowanie smartfonem wyświetlanego na nim QR kodu. Operacja ma być błyskawiczna, a klient bez dodatkowych czynności może odebrać gotówkę. W aplikacji Nasz Bank dostępny jest opis transakcji oraz historia przeprowadzonych operacji. W apce klient potwierdza przeprowadzaną operację wpłaty lub wypłaty za pomocą mobilnej autoryzacji. Poniżej filmik reklamujący smartKARTĘ.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies