Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank wprowadza ujemne oprocentowanie. BPS każe sobie płacić za dodatnie saldo w euro

Wcześniej podobne opłaty pojawiły się m.in. Citi i BGK

Bank BPS (jedno z dwóch obecnych na polskim rynku zrzeszeń banków spółdzielczych) poinformował o zmianach w tabeli opłat i prowizji, jakie zaczną obowiązywać jego klientów instytucjonalnych od 1 września 2020 r. Zmianą, która najbardziej rzuca się w oczy, jest wprowadzenie opłaty za dodanie saldo na rachunkach w euro. Będzie ona wynosić 1/12 stopy Euribor 1M i będzie naliczana w sytuacji, gdy łączne saldo na wszystkich rachunkach w euro przekroczy 100 tys. euro.

Przeczytajcie także: Zmiany cennika w EnveloBanku

BPS jest kolejnym bankiem, który ustanawiając różnego rodzaju opłaty w cenniku faktycznie wprowadza ujemne oprocentowanie oszczędności. Wcześniej tego rodzaju decyzje zostały podjęte m.in. przez Citi Handlowy, Bank Pocztowy czy BGK. Ich podstawą jest oczywiście obniżenie stóp procentowych do rekordowo niskiego poziomu. Nie bez wpływu na to jest także nadpłynność sektora, co w uproszczeniu oznacza, że banki mają więcej pieniędzy, niż aktualnie potrzebują do sfinansowania swojej działalności.

Przeczytajcie także: Ruszyła fala podwyżek opłat w bankach

Natomiast klienci firmowi BPS muszą pogodzić się także z kilkoma innymi, niekorzystnymi dla nich zmianami w cenniku. Wzrośnie m.in. opłata za rachunek pomocniczy w euro, np. otwarty do standardowego startKonta z 5 do 15 zł oraz za realizację pojedynczego przelewu Elixir zlecanego w oddziale z 10 do 15 zł. Z 10 zł na 15 zł zostanie też podniesiona opłata za pakiet 15 przelewów zlecany w bankowości elektronicznej przez użytkowników startKonta. Z 5 zł na 7 zł wzrośnie opłata za korzystanie z karty debetowej, pojawi się też opłata w wysokości 30 zł za wznowienie karty.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies