Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas z nowymi usługami zwiększającymi bezpieczeństwo w sieci. Mają chronić klientów przed oszustwami

Klient zostanie poinformowany, gdy ktoś niepowoływany spróbuje wykorzystać jego dane

BNP we współpracy z BIK oraz Experian zaoferuje klientom Pakiet Cyber BNP Paribas. Ma on pomóc chronić przed oszustwami, gdyby doszło do kradzieży lub wycieku danych osobowych. Wspomniany zestaw narzędzi służy do monitorowania sieci i alarmowania użytkownika, gdy ktoś spróbuje wykorzystać wrażliwe informacje. Bank przekonuje, że system zadziała błyskawicznie i pozwoli uchronić środki zgromadzone na rachunkach.

Przeczytajcie także: Za kilka miesięcy jedna trzecia oddziałów BNP będzie bezgotówkowa

Pakiet Cyber BNP Paribas zawiera dwie usługi chroniące przed wyłudzeniami. Pierwsza to Bezpieczna Tożsamość, za którą odpowiada Experian. Podmiot zapewnia monitorowanie w trybie 24/7 tzw. darknetu, czyli ukrytej sieci, w której na czarnym rynku sprzedawane są zestawy danych osobowych wykradzione z różnych portali, sklepów, forów internetowych. Klienci BNP mogą otrzymywać powiadomienia i instrukcje dalszych działań, jeśli ich dane trafią w niepowołane ręce.

Przeczytajcie także: To może być najgorszy rok w historii kart kredytowych

Drugi element Pakietu Cyber to Alerty BIK, czyli ostrzeżenia SMS o próbach wyłudzenia kredytu, pożyczki lub podpisania umowy przy wykorzystaniu wykradzionych danych. Jeżeli ktoś nie ubiegał się o kredyt czy pożyczkę, nie podpisywał umowy (np. abonamentowej), a otrzymał SMS z alertem, może zakładać, że jego dane zostały użyte przez oszustów. Warto dodać, że o usługach tego typu w BNP Paribas serwis cashless.pl pisał jako pierwszy już na początku tego roku. Z nieoficjalnych informacji wynikało wówczas, że instytucja wprowadzi do swojej oferty nowy rachunek dla zamożniejszych klientów, czyli konto Premium. W porównaniu z innymi tego typu produktami dostępnymi na rynku, rachunek miał się wyróżniać m.in. pakietem bezpieczeństwa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies